Як правильно лікувати тонзиліт у дітей

Тонзиліт (ангіна) - це гостре або хронічне запалення мигдалин і гланд. При такому недугу ущільнюється лімфоїдна тканина в носовій, а також ротової порожнини. Тонзиліт у дітей, лікування якого повинно проводитися тільки після консультації з лікарем, зустрічається так само часто, як і у дорослих. Щоб знати, як правильно лікувати таку хворобу, ми рекомендуємо ознайомитися з основними видами і причинами виникнення.

Як показує клінічна практика, найчастіше дане захворювання розвивається внаслідок проникнення в організм дитини патогенної мікрофлори. Мова йде про грибках, віруси і бактерії. В залежності від типу збудника можна виділити наступні види тонзиліту: Вірусні ангіни передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому малюк може заразитися в будь-якому місці, де багато людей (громадський транспорт, дитячий садок, школа і так далі). Що стосується бактеріальної різновиди хвороби, то вона не має вищезгаданої здатністю.

Основною причиною зараження стає надмірно близький контакт з хворою людиною за допомогою посуду, слини, особистих речей (рушник, зубна щітка) і так далі. При тонзиліті дитячі мигдалини не здатні самостійно впоратися із збудником через нерозвиненість імунітету. Тому діти хворіють навіть частіше за дорослих, особливо в осінньо-зимовий період час, коли захисні сили організму максимально знижені.

Реакція дитячих мигдаликів на патогенну мікрофлору практично миттєва. З цієї причини недуга розвивається неймовірно швидко. Вже через 24 години з моменту зараження з'являються перші клінічні ознаки. В якості ключових слід назвати наступні прояви захворювання: Діагностується ангіна за характерними симптомами.

Вже на етапі лікарського огляду при тонзиліті добре помітні почервоніння та набряк піднебінних і глоткових мигдаликів. Нерідко при бактеріальної формі утворюються вогнища гною. Пальпація (обмацування) чітко показує щільність і нехарактерно великі розміри лімфатичних вузлів.

Якщо вчасно не почати лікування тонзиліту, то він дуже швидко трансформується в затяжну форму, боротися з якою набагато складніше, ніж з гострою. Отже, у дітей, як і у дорослих, діагностуються дві форми ангіни гостра і хронічна. Вони є взаємозалежними. Тобто одна форма переростає в іншу і без неї не може виникнути.

При гострому тонзиліті (особливо якщо його виявили вперше) симптоми наростають дуже швидко. Блискавично підвищується температура тіла, з'являються головні болі і болі в горлі, дитина відчуває незручність при ковтанні. Саме на такі ознаки батькам необхідно звертати увагу в першу чергу.

При цьому самолікування заборонено. Неправильно підібрані препарати можуть погіршити клінічну картину і стати причиною появи хронічної форми недуги. Затяжний тонзиліт прямий результат несвоєчасного або неправильного лікування. При ньому симптоми будуть змазаними і слабо вираженими в періоди ремісії.

Проте взимку, коли імунітет у нього знижений, вони можуть проявлятися з новою силою і доставляти багато дискомфорту. Коли впоратися з хронічною ангіною за допомогою медикаментозної терапії не вдасться, велика ймовірність розвитку небезпечних ускладнень та необхідності хірургічного втручання. Як лікувати тонзиліт у дітей, на що потрібно звернути першочергову увагу?

Запам'ятайте, що ангіна далеко не нешкідлива хвороба. Її терапію завжди необхідно починати з консультації з лікарем. Самостійний підбір препаратів неприпустимий. Тільки лікар може поставити точний діагноз і призначити реабілітаційний курс. Щоб не допустити рецидиву, повністю застрахуватися від хронічного тонзиліту і можливої операції, не варто забувати про промивання носової та ротової порожнини спеціальними антисептичними препаратами.

Добре зміцнюють імунітет і допомагають ефективно боротися з вірусними ангінами імуномодулятори. Після того, як гостра фаза хвороби пройшла, лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури. Антибіотик самостійно підбирати не можна.

Тільки лікар здатний врахувати індивідуальні й вікові особливості дитини, виписати оптимальну групу ліків і конкретний препарат. Крім того, не відмовляйтеся від засобів з арсеналу народної медицини. Вони стануть чудовим підмогою основним медикаментозному лікуванню. Але і перед використанням народних рецептів ми радимо проконсультуватися з лікарем. Природно, антибіотик ніщо не зможе повністю замінити. Але, як показує досвід, застосування перевірених часом рецептів істотно спрощує лікування та сприяє швидкому одужанню.

Отже, зверніть увагу на наступні поради: Щоб зміцнити імунітет і захистити дітей від тонзиліту, ми радимо звернути увагу на профілактичні заходи. Будь-яку хворобу завжди легше попередити, ніж довго і наполегливо лікувати, використовуючи сильний антибіотик. Насамперед необхідно нормалізувати режим сну. Дитина повинна спати не менше 8 годин на добу. Щодня гуляти на свіжому повітрі більш 30 хвилин.

Малюкові потрібно повноцінне харчування. Взимку вкрай важливо ввести в раціон натуральні продукти, багаті вітамінами і мінералами. Загартовування організму найефективніший спосіб профілактики. Привчайте малюка до контрастним душам і холодним обтираниям. Робіть це поступово і тільки після консультації з лікарем. Крім того, ми радимо завжди виліковувати всі респіраторні хвороби, регулярно відвідувати стоматолога (не рідше одного разу в 6 місяців).

У періоди епідемій грипу та застуди після відвідування місць великого скупчення людей потрібно полоскати ротову порожнину і горло легким розчином марганцівки або йоду. Ну і, звичайно ж, завжди одягайте вашого малюка по погоді. Не допускайте переохолодження та тривалого перебування на вулиці при низьких температурах.

Всі ці нехитрі поради допоможуть вам надійно захистити вашу дитину від тонзилітів, зроблять його сильніше і здоровіше.

Схожі статті:

 • Як правильно лікувати серце?

  На запитання відповідає професор кардіології, завідувач кафедри Швидкої допомоги МГСМУ, заввідділом ФДМ «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс Федерального агентства з...

 • Як правильно лікувати вугрову хворобу?

  Вугрова хвороба - одна з найбільш глобальних проблем. Так, 25 відсотків пацієнтів на прийом дерматолога скаржаться саме на вугровий висип. Що робити з цією напастю? - Це велика помилка. Не...

 • Як правильно лікувати кашель у дитини?

  Кашель нерідко супроводжує недуг, який вражає органи дихання. Поява цієї ознаки свідчить про запальних процесах в трахеях, гортані і бронхах. В цих органах, знаходиться багато нервових...

 • Тонзиліт у дітей: симптоми, лікування

  Тонзиліт у дітей одне з найпоширеніших захворювань. Діти до 4-5 місяців захворіти ним не можуть, так як їх мигдалини тільки починають формуватися. До 8 років на ангіну хворіють в основному діти...

 • Чим і як лікувати пієлонефрит у дітей?

  Пієлонефрит – це запальний процес, викликаний впровадженням у сечовидільну систему патогенної флори. Ця хвороба може з'явитися навіть в самому молодшому віці, і наслідки її – досить серйозні....