Як правильно потрібно чистити вуха новонародженому

Догляду за маленькою дитиною не буває дрібниць. Знати, як чистити вуха новонародженому, важливе для кожної матусі. Від здоров'я дитячих вушок залежить хороший слух і нормальний розвиток малюка. Вуха дитини – ніжний орган, який вимагає делікатного поводження, тому важливо правильно їх прочищати.

Цікаво знати фізіологічні особливості і розуміти що відбуваються в дитячому організмі процеси. Корисні поради в кінці статті про профілактику вушних хвороб у новонароджених. Сірка, від якої чистять вуха, підтримує їх здоров'я.

Вона пригнічує розвиток хвороботворних бактерій, які можуть потрапити з водою або повітрям всередину. А також сірка є своєрідною змазує і зволожуючою середовищем для слухових проходів. Природа передбачила, щоб надлишок сірки виводився самостійно. Зовнішній прохід вуха покритий невеликими ворсинками, які виштовхують сірку до вушної раковини. Особливо інтенсивно цей процес відбувається під час ковтання і позіхання.

Тому діставати сірку з глибин вуха не потрібно. У невеликих кількостях сірка корисна, але накопичуючись, вона може сама стати джерелом інфекції і середовищем існування хвороботворних бактерій. Потрапляючи на шкіру, вушна сірка викликає роздратування. Тому знати, як правильно чистити вуха необхідно не тільки в етичних цілях, але й для підтримки здоров'я.

Багато хто думають, що кращий метод почистити вуха дитині – залізти ваткою глибше, і добре вичистити всю сірку. Однак з кожним разом сірки стає більше. Чистка проводиться ще регулярніше і ретельніше. Це відбувається тому, що вата або ватяна паличка дратує шкіру зовнішнього слухового проходу, і залози починають виділяти ще більшу кількість сірки. Виходить, що чим ретельніше чистять сірку у вухах, тим більше її виділяється.

Постійне подразнення слухового проходу ватяними паличками призводить до неприємних наслідків. У вухах утворюються сірчані пробки. Неправильне чищення не позбавляє вушний прохід від сірки, але зрушує її всередину. Тому колупатися ватою у вухах у новонародженого (втім, як і у дорослого) не можна.

Необхідно чистити тільки вушну раковину і сірку, яка знаходиться у видимій частині зовнішнього слухового проходу. Робити це потрібно не частіше одного разу в тиждень. Вушка дитині краще чистити спеціальними ватяними паличками з обмежувачами. Вони виглядають як звичайні, тільки з товстим ватним кулькою у підстави, що не дає паличці глибоко проникнути в слуховий прохід. Звичайними ватяними паличками можна протирати тільки вушну раковину, не проникаючи в вухо.

Вушка протирають також ватою або ватяними дисками, не засовуючи їх всередину. Чому треба чинити саме так ви, напевно, вже зрозуміли. Вухо – орган самоочисний, тому протирають тільки його зовнішню частину. Чистити вуха немовляті можна вранці або ввечері. Вранці після годування, а ввечері після щоденного купання. Сірка інтенсивно виводиться з слухового проходу під час ковтальних рухів.

Тому погодувавши немовляти і перейшовши до ранкової гігієни, можна зайнятися чистотою вух. Після купання в вушка малюка може потрапити вода. Це не страшно, але її потрібно насухо промокнути, щоб не почалося запалення. Для цього в кожне вушко закладають за ватному кульці. Перевертають малюка на один бік, потім на інший.

Вата швидко вбере вологу, яка потрапила в слуховий прохід. Мокру вату потрібно дістати з вух малюка і витерти сухою ваткою вушні раковини. Зверніть увагу, що для кожного вуха необхідно використовувати окрему паличку або ватку. Щоб у разі захворювання не переносити інфекцію. Деякі мами чули від своїх батьків рада, змочувати ватку для протирання в маслі. Дійсно, чи можна так робити?

Фахівці кажуть, що масло, стікаючи з вушного проходу, може призвести до збільшення сірки і утруднення її виведення з вуха. Тому хоча масло дійсно зручно використовувати для видалення сірки з вушної раковини, краще цього не робити. Якщо утворюється сірчана пробка і відбудеться закупорка слухового каналу, доведеться відвідати отоларинголога для отримання професійної допомоги.

Області за вухами потрібно приділяти особливу увагу, оглядаючи її кожен день і протираючи вологою ваткою. Маленькі діти схильні до появи попрілості або скоринки в цьому місці. Якщо ви побачили почервоніння, потрібно повідомити дитячого лікаря, він порадить що робити.

Причиною утворення кірочок або почервоніння може бути харчова або побутова алергія, а також потничка. У першому випадку висипання будуть не тільки за вушками, але і по всьому тілу. Перегляньте раціон, дитячі суміші і прикорм, який нещодавно запровадили, спробуйте замінити дитячий пральний порошок. Якщо причина почервоніння потничка, не надягайте шапочку і полікувати почервоніння дитячим кремом, який порадить педіатр.

Коли болять вушка у малюка, він стає неспокійним, піднімається температура. Дитина погано їсть, пасивний, його сон неспокійний і переривчасте. Отити часто супроводжуються гострим болем, може знадобитися госпіталізація до лікарні і лікування антибіотиками.

Щоб уберегти вушка малюка, виконуйте рекомендації по догляду, і ймовірність захворювання значно знизиться. Після купання необхідно насухо витирати вушка дитини. Попадання води в них не є катастрофою і гарантією того, що почнеться отит. Запалення може виникнути, тільки якщо вода із зовнішніх слухових проходів проникне всередину через барабанну перетинку.

Це можна запобігти, промокнувши відразу після прийняття ванни, вушка чистою серветкою, ватою або сухим рушником. Після їжі дитинку потрібно носити деякий час стовпчиком, щоб з шлунка вийшов повітря, і не сталося зригування. Рідина при відрижці може через носоглотку потрапити в євстахієву трубу і викликати запалення. Слідкуйте за температурою навколишнього повітря і одягайте малюка відповідно. Це стосується шапочок на голову. Новонародженому надягають чепчик в кімнаті, коли холодно.

На вулицю дитині взимку потрібно надягати дві шапочки – байкову і теплу в'язану, щоб вони щільно прилягали до вушках і не розв'язувалися. У літню спеку, навпаки, краще уникати чепчика на голові новонародженого, щоб за вушками не утворювалася потничка. Нежить у немовляти також є частою причиною отиту.

Хворобливі бактерії потрапляють з носоглотки в зовнішній і внутрішній слухові проходи разом з виділеннями з носа. Тому потрібно правильно і швидко лікувати нежить, не влаштовуючи з нього затяжне захворювання. Виконуючи всі рекомендації, пов'язані із здоров'ям, гігієною вух, батьки зможуть уникнути безсонних ночей з-за гострого отиту у дитини.

Схожі статті: