Як правильно лікувати кашель у дитини?

Кашель нерідко супроводжує недуг, який вражає органи дихання. Поява цієї ознаки свідчить про запальних процесах в трахеях, гортані і бронхах. В цих органах, знаходиться багато нервових закінчень, які грають важливу роль в процесі утворення кашлю. Як такий цей симптом є спробою вивести з організму органів дихання хвороботворні мікроби. Крім цього, таким чином організм очищає бронхи і легені від наміру тут під час хвороби у великих кількостях слизу.

У зв'язку з цим необхідно сприймати цей симптом, як вимушену необхідність. Потрібно пригнічувати кашель і перешкоджати очищенню органів дихання?Сама думка про лікування цього симптому схожі думки про зменшення підвищеної температури тіла. Збільшення температури – це також одна з форм самовідновлення організму. У зв'язку з цим зменшувати температуру злегка підвищену не слід і можна навіть завдати шкоди здоров'ю.

Подібні твердження відносяться і до кашлю. Терапія (придушення) потрібна лише тоді, коли цей симптом дійсно погіршує стан пацієнта і корисного явища стає небезпечним. Подібні течії зустрічаються в педіатрії в одиничних випадках.

У зв'язку з цим у даній статті буде детально розказано про те, яким чином цей симптом максимально використовувати на користь дитині і для якнайшвидшого позбавлення від хвороби. Препарати, що застосовуються в терапії кашлю у детейКакие препарати застосовувати?Сьогодні дуже багато різних ліків для лікування цього симптому. Вони випускаються в різних лікарських формах: сиропи, пігулки. У нижченаведеній таблиці будуть перераховані препарати, які використовуються в педіатрії для лікування цієї недуги.

Яка терапія кашлю у дітей?Вже було сказано, що кашель у малюків зазвичай є проявом захворювань органів дихання. Найпоширенішими причинами цього симптому є гострі респіраторні захворювання, а також бронхіт у гострій формі. Але іноді кашель провокується та іншими факторами. У зв'язку з цим до призначення терапії необхідно виявити причину.

Головне в терапії кашлю – це комфорт і покойДо прийому лікарських препаратів при запаленні бронхів або застуді слід створити для малюка комфортні умови. Нерідко поштовхом до нападу кашлю у малюка може бути яскраве освітлення, шум або інші несприятливі фактори. У зв'язку з цим дитина повинна перебувати в гарних і зручних для себе умовах. На другому місці – раціональне меню і достатню кількість рідини в організмі.Малюк, який страждає кашлем, повинен отримувати достатню кількість овочів і плодів.

Але і поживність раціону теж повинна бути достатньо високою (на лікування організм витрачає масу енергії). Крім цього, необхідно забезпечити малюка рясним питвом. Достатня кількість напоїв не дасть зневоднитися тканинам у період збільшення температури, а також допоможе легше очистити бронхи від слизу. Найбільш показані лужні мінеральні води (великий вибір в магазинах та аптеках), такі як Боржомі. Вони регулюють співвідношення солі і рідини в тканинах, а присутність лугу робить менш густий слиз і полегшує його евакуацію.

Терапія кашлю у дітей з гострими респіраторними захворюваннями (застудою)При гострих респіраторних захворюваннях часто розвивається кашель. При цьому захворювання протікає з наявністю риніту, збільшення температури тіла, млявістю. У тому разі, коли кашель розвивається раптом, причиною його може бути потрапляння в органи дихання дрібного предмета.

У цій статті буде викладена детальна інформація про лікування кашлю у малюка з застудою. Спочатку дитину мучить сухий і часто з'являється кашель. Подібне явище заважає спати малюкові або навіть провокує блювання, якщо пацієнт ще занадто малий. Далі починає потроху виводитися слиз. У тому випадку, коли напади сильні, вони можуть провокувати задишку або блювоту, потрібна консультація педіатра. Проводити терапію подібних випадків самостійно може бути не тільки марно, але й небезпечно для життя дитини.

Якщо кашель не дуже сильний і первинне захворювання протікає важко, можна провести самостійне лікування малюка:В першу чергу необхідно забезпечити умови, про які вже сказано раніше. Відповідні умови для хворого нерідко усувають потребу у вживанні медикаментів.Якщо кашель непродуктивний і досить сильний, то в самому початку захворювання дозволено використовувати препарат Коделак фіто. Це ліки російського виробництва комбінованої дії.

Ліки сприяє розрідженню мокротиння, її виведенню з органів дихання, дещо пригнічує кашель, знімає запалення і діє як бронхолитика. Під впливом цього препарату напади кашлю стають більш рідкісними, зате мокротиння виводиться більше. Далі, при появі слизу під час кашлю, слід давати малюкові препарат з групи відхаркувальних або муколітиків. Якщо застуда не важка, в терапії малюків краще використовувати фітопрепарати. У терапії кашлю дуже ефективно діють ліки під торговою маркою «Доктор Мом».

Ці ліки виробляються в різноманітних лікарських формах (таблеток для розсмоктування, мазь, сироп), тому батьки дітей будь-якого віку можуть підібрати зручну форму. Терапія кашлю у малюків з бронхитомВоспаление бронхів при застуді розвивається досить часто. У зв'язку з цим терапію кашлю у разі бронхіту можна проводити практично також, як і при звичайному гострому респіраторному захворюванні, як було вказано раніше. Відмінність кашлю при бронхіті у тому, що з самого початку захворювання харкотиння виділяється.

При цьому захворюванні кашель не такий виснажливий, як при парагрипі або грипі, він приносить полегшення. Під час бронхіту слід використовувати для лікування відхаркувальні або муколітичні препарати. Можна, також як і при гострому респіраторному захворюванні, застосовувати препарати з серії «Доктор Мом». Серед лікарських засобів є маса найменувань, які можна застосовувати в подібному випадку. Але краще все-таки використовувати ліки, виготовлені із лікарських трав.

Зокрема це відноситься до терапії малюків раннього віку. Крім цього, існує велика кількість народних засобів лікування кашлю та бронхіту.У тексті статті було перераховано невелика кількість лікарських препаратів, що застосовуються в лікуванні дітей. При цьому препарати, перераховані в таблиці також можна використовувати згідно з інструкцією і рекомендаціями, наведеними там же.

Навіть при дуже ретельному вивченні анотації до ліків, бажано все ж проконсультуватися з педіатром. Інгаляції терапії кашляПри лікуванні дітей більш старшого віку, а також дорослих пацієнтів можна використовувати інгаляції. Малюкам, які не досягли трирічного віку небажано проводити подібні процедури у зв'язку з можливістю розвитку бронхоспазму.Якщо ж хворіє дитина постарше, то ця процедура буде цілком доречна і дуже ефективна. Щоб зробити рідина для інгаляції слід взяти жменю листя мати-й-мачухи або чебрецю, заварити окропом.

Непогано додати туди одну або дві чайні ложки харчової соди і капнути трохи олії ментолу або евкаліпта.Дуже обережно слід робити інгаляції з йодом. Цей препарат хоч і допомагає виведенню слизу з бронхів, але часто провокує алергічні реакції. Імуномодулятори в терапії кашляКак вже говорилося вище, кашель – це лише симптом, а не самостійне захворювання.

Але якщо дитина кашляє, це привід задуматися про те, наскільки активний і добре сформований його імунітет. Імунітет – природний щит організму, який повинен захищати його від вторгнення і розмноження хвороботворних вірусів і бактерій. Але у дітей (особливо дошкільного віку) імунітет нерідко слабкий і з цим завданням справляється погано. Допомогти організму дитини навчитися чинити опір інфекціям можуть сучасні препарати-імуномодулятори.

У педіатрії особливо успішно застосовується імуномодулятор Деринат. Завдяки гарній переносимості та мінімального вмісту активних діючих речовин, Деринат показаний до застосування навіть у немовлят, починаючи з моменту їх появи на світ. Розумне, згідно з інструкцією, застосування Дерината допоможе значно скоротити кількість дитячих простудних хвороб, що супроводжуються кашлем, і вбереже малюка від можливих ускладнень.

При домашньої терапії кашлю потрібно уважно спостерігати за станом хворого. Терапію гострої форми можна здійснювати самостійно. Але якщо кашель перейшов в підгостру або хронічну стадію, пацієнт повинен пройти спеціальне обстеження. У таких випадках лікування може призначати лише лікар.

Необхідно повторити, що з точки зору загального одужання набагато корисніше зробити кашель менш болісним і більш ефективним, ніж його придушити, так як це метод самолікування організму. У зв'язку з цим рекомендується відмовитися від протикашльових препаратів без гострої необхідності. Крім цього, категорично забороняється проводити одночасне лікування відхаркувальну та протикашльовими препаратами.

У тому випадку, коли використані всі рекомендовані методи, але полегшення не настало, треба відвідати лікаря для більш детального вивчення стану пацієнта.

Схожі статті:

 • Як правильно сповивати новонародженого дитини

  З-за відсутності особистого досвіду батьки новонародженого первістка всерйоз задаються питанням: чи обов'язково сповивати новонародженого малюка чи можна обійтися без пелюшок? Сьогодні медицина...

 • Як правильно вибрати ліки від кашлю

  Жоден поважаючий себе лікар не зможе призначити ліки від кашлю, не бачивши хворого і толком не уявляючи, про який кашель і про яку хворобу йде, власне кажучи, мова. Але при цьому художні...

 • Як правильно лікувати серце?

  На запитання відповідає професор кардіології, завідувач кафедри Швидкої допомоги МГСМУ, заввідділом ФДМ «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс Федерального агентства з...

 • Як правильно лікувати переломи променевої кістки зі зміщенням

  Травми кісток рук одні з найпоширеніших травм. Це викликає деякий дискомфорт і складності і вимагає професійного підходу до лікування. Одне з частих порушень перелом променевої кістки зі...

 • Як впоратися з кашлем у дитини

  Кашель у дитини - особливо неприємний симптом простудного захворювання, і, якщо не вживати заходів до його усунення, хвороба може затягтися. Сухий кашель спостерігається при таких...