Як правильно одягати малюка по погоді при різній температурі

Якщо батьки недосвідчені і нікому підказати якісь моменти, то постає питання, як одягати малюка. Від того, наскільки правильно дитина буде одягнений, залежить його здоров'я і фізичний розвиток. Потрібно знати, що одягати вдома, на вулицю, і враховувати інші важливі моменти. Терморегуляція у маленьких дітей до року розвинена не до кінця. Не можна перегрівати і переохолоджувати дитини. Мама може самостійно визначити, як почувається малюк, він замерз або йому жарко.

У нормі ніс дитини завжди теплий. Якщо дитина замерз, то його носик стає холодним. Якщо ніс гарячий, на лобі та спинці можна відчути піт, значить, дитині жарко.

У випадку з холодом може змінюватися колір обличчя малюка – воно стає блідим. Ручки, ніжки при цьому холодні. Малюк може вести себе неспокійно і плакати.

На виписку з пологового будинку рідні починають готувати для малюка занадто багато речей. Виходить, що багато з них і не знадобиться. Щоб цього не сталося, потрібно запитати про правила, прийнятих у пологовому будинку.

Можливо, будуть надані рекомендації. Потрібно враховувати і погодні умови. Влітку одяг на виписку буде відрізнятися від зимового варіанту матеріалом і товщиною. Весняний і осінній костюм на виписку повинні бути з теплою підкладкою. На виписку потрібно купувати одяг практичну, яка може стати в нагоді і в подальшому для прогулянок. Тому не варто загострювати увагу на декоративних деталях.

Найкраще всі предмети на виписку зібрати самому, ніж купувати готовий комплект. В останньому випадку найчастіше доводиться докуповувати речі. Щоб правильно одягнути малюка вдома, потрібно враховувати стан його здоров'я і температурний режим. Для здорових немовлят, які народилися в строк, найбільш комфортною температурою вважається 20-22 градуси.

В цьому випадку потрібно надіти легку розлітайку, повзунки і костюмчик. Тканина повинна бути бавовняною. Якщо температура повітря перевищує 22 градусів, то достатньо буде однієї речі з якісної тканини. Коли вдома досить холодно, температура повітря нижче 20 градусів і навіть досягає позначки 15, то дитину потрібно одягати тепліше. На ньому має бути кілька шарів: теплий комбінезон, вовняної або трикотажний костюм, шапочка і товсті шкарпетки. Не повинно бути ніяких протягів.

Саме на них сильно реагує система теплообміну новонародженого. Малюк моментально застуджується. Не слід дитини сильно кутати, якщо температура будинку 20 градусів. Це досить комфортна для малюка температура, до того ж вона сприяє загартовуванню. Малюк активно рухає ручками та ніжками, розвиваючи фізичну активність. При цьому частішає серцебиття і порушується м'язовий тонус.

Під час сну будинку при температурі 20 градусів потрібно вкривати малюка ковдрою. Правило, яке діяло ще за часів бабусь, говорить: «Одягати потрібно стільки одягу, скільки знаходиться на собі, плюс ще один шар». Взимку два перших шару завжди однакові, незважаючи на те, скільки за вікном градусів.

Футболка або тонкий комбінезон, теплі повзунки або колготки, фланелевий чепчик, тепла кофтинка. Одяг третього шару взимку буде залежати від позначки на термометрі. Взимку при температурі повітря до -5 немовля до трьох місяців зручно придбати теплий суцільний комбінезон.

На голову слід надягти теплу шапочку з зав'язками, рукавиці. На ніжки – взуття з натуральним хутром. Температура до -10 взимку вимагає ще більш теплого одягу. Додаються вовняна кофтина та штанці, шкарпетки, тепла шапка з подвійним шаром.

Верхній комбінезон обов'язково повинен мати наповнювач з пуху або вовни. Взимку повинна бути зручна і тепле взуття. Коляску теж потрібно утеплити, поклавши туди теплу ковдру. В коляску не повинні потрапляти вітер і сніг. Не рекомендовано поїти і годувати дитину на вулиці взимку при низькій температурі.

Не можна закривати його обличчя і рот шарфом. Якщо температура повітря взимку доходить до -15, і тим більше -20 градусів, прогулянку краще скасувати. Після зими перші два шару одягу залишаються такими ж. Верхній шар навесні потрібно міняти.

Товстий щільний матеріал змінюється на тонку теплу тканину. Все залежить від температури повітря на вулиці. Часто навесні дмуть холодні вітри, тому з собою потрібно мати тонке ковдру. Якщо відмітка на градуснику навесні знаходиться в проміжку між 0 і +8, то з комбінезона знімається підкладка, хутряні рукавиці і шапочка змінюються на теплі. При температурі від +9 до +15 градусів одяг змінюється на ту, що з тонкої теплої тканини.

У безвітряну сонячну погоду малюк легко може спітніти, тому необхідно завжди стежити за цим. Навесні сонце найбільш корисно для організму дитини, тому його обличчя потрібно повертати до сонця для насичення вітаміном D. Влітку одяг повинна бути просторою і з натуральних тканин. Досить буде сорочечки і повзунків. Якщо погода дощова, то потрібно на коляску вішати дощовик і обов'язково залишати віконце для проникнення свіжого повітря.

Влітку слід приготувати комбінезон або боді з коротким рукавом, бавовняні повзунки або колготки та шкарпетки. На голові дитини повинна бути тонка панамка. Другий шар підбирається у відповідності з цифрою на градуснику. Якщо вона близько 20 градусів, то підійде тепла кофтинка.

При температурі вище 25 градусів можна просто вкрити малюка пелюшкою. Влітку потрібно скоротити перебування на відкритих сонячних ділянках щоб уникнути перегріву. Краще гуляти у затінку вранці і ввечері. Якщо влітку жаркий день, можна залишити дитину повністю без одягу.

Перший раз досить кількох хвилин. Поступово можна збільшувати. Одяг першого шару повинна складатися з бавовняного комбінезона і повзунків. Другий шар при температурі +15 складатиметься з махрового костюмчики і шапочки.

При +10 потрібно вибирати одяг тепліше, наприклад з флісу. Зверху обов'язково потрібно накрити дитини ковдрою. Одягнути дитину по погоді не складе праці.

Головне, керуватися основними правилами, уважно стежити за реакцією малюка і вибирати тільки якісний одяг.

Схожі статті: