Як правильно лікувати вугрову хворобу?

Вугрова хвороба - одна з найбільш глобальних проблем. Так, 25 відсотків пацієнтів на прийом дерматолога скаржаться саме на вугровий висип. Що робити з цією напастю? - Це велика помилка.

Не потрібно думати, що все само собою пройде. Ще одна помилка, що все пройде з початком статевого життя. Ваше завдання - при появі вугрів не залишати дитину наодинці з проблемою, а привести його до фахівця. Насправді підлітки дуже болісно реагують на подібні вади зовнішності. А завдання фахівця - допомогти зробити шкіру чистою і звільнити дитину від комплексів. - Мене звуть Ольга, мені 31 рік.

До якого віку буде тривати вугрова хвороба? Є дієвий засіб, а то бовтанка вже не допомагає. - Триває вугрова хвороба як завгодно довго, з'являється і в середньому віці, і навіть у літніх. Важливо правильно поставити діагноз і призначити лікування, дізнатися, чим людина користувався, вибрати нормальну схему терапії, яка і призведе до гарного результату. Особисто я проти дівчат.

До їх складу входять агресивні середовища і антибіотики, які, з одного боку, викликають розвиток алергічних контактних дерматитів, а з іншого - звикання шкіри до антибіотика. Постійно користуватися бовтанку не можна. У нашій країні доступні ефективні сучасні засоби, які фахівець-дерматолог грамотно підбере вам. - Вугрова хвороба виникає в результаті декількох факторів. Перший і найголовніший - підвищена секреція шкірного сала.

Сальні залози закупорюються, потім приєднується бактеріальна флора, що і призводить до утворення гнійничкові елементи - пустули. Другий фактор - спадковість. Кожен з нас успадковує тип шкіри від мам, тат, бабусь і дідусів. Ну, і третій фактор: велике значення має підвищений вміст чоловічих статевих гормонів, у тому числі і у жінок (так звана гіперандрогенія). - Я годуюча мама. Моїй доньці 8 місяців.

Як тільки завагітніла, на обличчі почали з'являтися фурункули. Припустила, що це гормональний збій. Але вони у мене досі з'являються. - Так, ваш стан може бути пов'язано з вагітністю. Проблема в тому, що ви годуюча мама. Тобто системні препарати поки не призначиш. Вам можна порекомендувати правильний догляд за особою, про яку вам розкажуть за місцем проживання в кожвендиспансері. Швидше за все, це будуть лосьйони для вмивання, які не містять мила.

Також вам підберуть місцеву терапію. Це будуть препарати, які містять антибіотики, або якісь підсушуючі речовини, або місцеві ретиноїди. - Синові 20 років. На обличчі є висипання. Мені здається, що це з-за того, що він любить солодке - просто жити без нього не може.

Кожен день йому потрібно що-небудь смачненьке. - Ну хто в молодості не любить солодке? Напевно син навчається, потрібно, щоб мозок працював. Повністю відмовитися від солодкого дуже складно, та й не потрібно. До того ж, майте на увазі, що харчування має дуже відносне значення у виникненні вугрової хвороби. Тут потрібно здатися дерматолога, щоб він визначив ступінь тяжкості вугрової висипки і призначив вашому синові грамотне лікування. - Мене звуть Олена.

Чула, що вугрі можуть бути проявом різних захворювань, тому й лікування може бути різним. Які обстеження потрібно зробити, щоб правильно поставили діагноз? - Програма обстеження при вугрової хвороби включає в себе огляд фахівця з оцінкою тяжкості акне (кількість і величина елементів висипу, тяжкість ускладнень: пігментації, рубці). Потім другим етапом фахівець оцінює психосоціальний стан (тривога, депресія).

При необхідності призначаються додаткові обстеження для оцінки гормонального статусу та виключення захворювань внутрішніх органів. Після цього виставляється діагноз і підбирається терапія. - Моїй доньці 17 років. У неї вугрі на обличчі, на спині і навіть на грудях.

У чоловіка і сестри така ж проблема. Є сучасні методи лікування? - Підходи в лікуванні вугрової хвороби залежать від ступеня її перебігу: легкій, середньотяжкій та тяжкій. Легка форма лікується виключно місцевими препаратами, які можуть містити антибіотики, активні метаболіти вітаміну А (ретиноїди), підсушують речовини і так далі. Середньотяжка форма лікується з використанням як місцевих, так і системних препаратів.

В якості системних розглядаються антибактеріальні препарати, у дівчаток і жінок - гормональні контрацептиви, а також на цій стадії може застосовуватися найбільш ефективна група - ароматичні ретиноїди. При важких формах лікування проводиться лікарем-дерматологом за спеціальними схемами з використанням системних ретиноїдів. Ця можливість стала терапевтичним тріумфом в лікуванні акне. - Синові 24 роки. Ця проблема мучить його вже років вісім. Призначали антибіотики, спеціальний розчин з цинком. Одночасно пили препарати для печінки.

Але покращень немає. Вражені обличчя, плечі, спина. Зараз змащуємо лосьйоном для жирної шкіри. - Боюся, у вашому стані одними змащування не допоможеш. Тут показано спеціальне лікування з застосуванням системних препаратів, схему якого фахівець розробить конкретно для вашого сина.

Але будьте готові до того, що тривале лікування: системні препарати призначаються не менш ніж на півроку. Не затягуйте з візитом до фахівця, інакше можуть бути наслідки: утворюються рубці, в тому числі і штамповані, які спотворять особа. - Чи можна робити чищення в косметичних кабінетах? Або при вугрової хвороби потрібна лікарська допомога? - Справа в тому, що вугрі - це хвороба, і лікувати її повинен лікар, в даному випадку - лікар-дерматолог.

Тільки він знає всі нюанси захворювання, може підійти до терапії вугрової хвороби комплексно, з використанням місцевих і системних препаратів. Фахівці салонів краси не завжди мають спеціальну освіту і не завжди правильно оцінюють причини і характер вугрової висипки, тому іноді запропоновані косметичні програми можуть не тільки не допомогти, але й посилити проблему. Було б неправильно з точки зору пацієнта спочатку йти до косметолога, а потім - до дерматолога. - Вірити чи ні - виключно ваша справа.

Але все ж вибирати засіб догляду (і вже тим більше лікування!) повинен доктор, яким в даному випадку є лікар-дерматолог. - Моєму синові 22 роки. Раніше у нього було чисте обличчя, а зараз всього обсипало білими крапками. Він їх вимовляє, але безрезультатно. Що робити? - Білі точки - це комедональная стадія вугрової хвороби, тобто коли немає гнійних елементів. Тут дерматолога та косметолога потрібно працювати в тісній зв'язці.

Але спочатку зверніться до дерматолога. Що стосується видавлювання, особливості судинного кровопостачання особи такі, що, якщо ви починаєте видавлювати вугри, то інфекція може потрапити по судинах в головний мозок. І тоді ви будете лікуватися вже у зовсім інших фахівців. - Мене звуть Світлана. У мене важка ступінь вугрової хвороби, моєму братові за кордоном призначили таблетки, які протягом 8 місяців повністю вилікували вугрову хворобу.

Чи є у нас подібна терапія, і наскільки вона безпечна? - У нас в країні доступні найсучасніші міжнародні схеми терапії. Можливо, ви говорите про системні ретиноидах. Це дійсно ефективне лікування, однак проводити її потрібно тільки під контролем лікаря, так як потрібен постійний контроль лабораторних показників.

Також потрібно пам'ятати про необхідність контрацепції під час прийому препаратів і протягом 6 місяців після закінчення. - Мене зацікавило питання про особливості лікування вугрової хвороби у літній період. Лікування пов'язане з порами року? - Препарати для лікування вугрової хвороби можуть стоншувати шкіру і підвищувати її сприйнятливість до сонячного випромінювання. Ось чому так важливо довірити лікування вугрової висипки саме доктору, тобто - дерматолога.

Саме він розповість вам про всі нюанси і попередить про можливі наслідки лікування вугрової хвороби. Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнаглядом, свідоцтво Ел № ФС77-50166 від 15 червня 2012. Головний редактор — Сунгоркін Володимир Миколайович. Шеф-редактор сайту — Носова Олеся В'ячеславівна.

Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування. Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону. Красноярський філія АТ ВД «Комсомольская правда»: 660022, р. Красноярськ, вул.

Нікітіна, будинок 3, літера 'b'.Контактний тел. +7 (391) 206-96-52, 206-96-53, 206-96-54.Email: 2069652@mail.ru Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать АТ «Видавничий дім «Комсомольская правда», і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Схожі статті: