Як правильно використовувати активоване вугілля при алкогольному отруєнні

Всім відомо, що поєднувати ліки та алкоголь не можна. Адже це може сильно нашкодити організму. Однак це правило не відноситься до активированному вугіллю. Навпаки, ліки навіть потрібно вживати до, після і навіть під час застілля.

Препарат знімає ознаки похмілля, будь-якого отруєння, очищаючи організм від отруйних речовин. Саме тому часто застосовують активоване вугілля при алкогольному отруєнні. Це лікарський засіб, компоненти якого добувають з органічних матеріалів (деревного або коксового вугілля).

Використовувати ці компоненти почали ще в давнину, однак у вигляді таблеток його почали випускати відносно недавно. До складу препарату входять тільки натуральні речовини, тому він не викликає алергічних реакцій. Отриманий засіб не тільки справляється з будь-якими харчовими отруєннями, але і допомагає організму відновитися після перенесених захворювань ШКТ.

Засіб усуває метеоризм, діарею, а також здуття живота. Препарат усуває підвищену кислотність шлунка, за рахунок чого проходять симптоми печії. Ліки сприяє усуненню алергії, виводячи з організму алерген. Щоб він був ще більш ефективним, його призначають разом з антигістамінними препаратами. Однак пити таблетки потрібно з перервою не менше години, оскільки активоване вугілля нейтралізує дію будь-якого препарату. Деякі фахівці включають чорні таблетки в комплексну терапію, спрямовану на боротьбу із зайвою вагою.

Але результат не буде отриманий, якщо пити тільки вугілля без інших ліків. Ліки має чорний колір, але при цьому не володіє смаком або запахом. Частинки активованого вугілля не розчиняються в рідинах. Їх структура пориста, за рахунок чого вони, як губка, вбирають всі отрути і токсини.

В результаті цього чорні таблетки відносять до абсорбуючим препаратів. Ліки стійке до зовнішніх впливів і не псується під впливом вологи або підвищених температур. Швидкість абсорбції залежить від розміру гранул вугілля, саме тому його рекомендується подрібнити перед вживанням.

Препарат випускається в різних формах. Термін зберігання зазначений на упаковці. І хоча ліки не псується, його не рекомендується вживати після закінчення цієї дати. Таблетки вугілля – це потужний всмоктуючий засіб. Вони сприяють зв'язуванню токсичних елементів у шлунку, після чого отрути виводяться разом з калом і сечею.

Дія лікарського препарату відбувається в кишечнику. Опинившись в організмі, він починає зв'язувати токсичні речовини, після чого вони виводяться. Приймати його слід при будь-яких отруєннях. Хоча пити його можна і в цілях профілактики багатьох захворювань, оскільки під його впливом відбувається очищення організму. Щоб препарат швидше почав діяти, його слід запивати великою кількістю теплої води. Бажано навіть роздрібнювати таблетки і розчиняти їх у воді. Вживання такого розчину сприяє більш швидкому потраплянню вугілля в кишечник.

В результаті цього ефект від таблеток настає набагато швидше. Дія від вживання вугільних таблеток починається вже через півгодини. Ефекту від вжитого ліки доведеться чекати довше, якщо перед його прийомом щільно поїсти. У цьому випадку таблетки розчиняться пізніше, вже після того, як з'їдена їжа перетравиться.

Активоване вугілля при отруєнні алкоголем обов'язково використовується з метою надання екстреної допомоги хворому. Відразу після появи блювоти, що є характерною ознакою інтоксикації, потерпілого потрібно забезпечити рясним питвом. Притому бажано давати йому спеціальні розчини, що відновлюють водно-електролітний баланс в організмі (наприклад, регідрон).

Таке ліки повинне бути в кожній аптечці. У разі крайньої необхідності його можна приготувати з підручних засобів. Для цього у літрі води розчиняють по ч. л. солі і соди і додають 4 ст. л. цукру. Пити суспензію потрібно маленькими ковтками, інакше можна спровокувати черговий напад блювоти. Також необхідно дати пацієнту випити ліки, що знімають ознаки інтоксикації, серед яких і виділяють вугільні таблетки.

Вони швидко діють і сприяють позбавленню організму від отрут і токсинів. Бажано випити ліки при появі перших ознак отруєння, інакше токсини потраплять в кров. В такому разі на лікування захворювання піде більше часу – до 5 днів. Алкогольна інтоксикація – це досить часте явище, викликана неконтрольованим вживанням спиртних напоїв.

Головний токсин, який призводить до появи неприємних симптомів у разі алкогольного отруєння, – ацетальдегід. Речовина утворюється в процесі розщеплення етилового спирту. І якщо випити невелику кількість алкоголю, то токсин швидко вийде з організму, тому людина не зіткнеться з симптомами інтоксикації. Але якщо спирт, пиво або іншу випивку вжити в дуже великій кількості, ацетальдегід буде накопичуватися в клітинах, що призведе до появи неприємних ознак.

Необхідно звернути увагу на те, як правильно пити вугілля. Адже цей процес має деякі особливості: Перш ніж випити ліки, повинна бути вивчена інструкція по застосуванню при отруєнні алкоголем. Існує навіть спеціальна схема, дотримуючись якої можна досягти максимального ефекту від вжитого ліки: Скільки таблеток треба випити, розраховується наступним чином: 1 капсула на 12 кг ваги. При цьому навіть при сильному отруєнні, не можна випивати більше 15 таблеток за один прийом.

Така доза може бути прийнята 3 рази на добу, якщо це потрібно. Якщо отруєння не дуже сильне, під впливом вугілля симптоми інтоксикації пройдуть приблизно через 7-10 годин. При сильному отруєнні на це може знадобитися більше часу.

Коли симптоми не проходять довше трьох днів, потрібно терміново звернутися до лікаря. А взагалі, рекомендується відвезти потерпілого до лікарні одразу ж після виникнення перших симптомів. Якщо отрута потрапить у кров, а з нею і в різні органи, це може викликати ряд ускладнень.

Якщо випити чорні таблетки до початку застілля, це може запобігти появі отруєння. Приблизно за годину до початку гулянь необхідно випити 5-6 таблеток. Їх також слід запивати великою кількістю води. І коли людина випиває алкогольні напої, вугілля зв'язує частинки і виводить з організму, запобігаючи тим самим можливі наслідки. Тому на ранок в людини не буде так званого похмільного синдрому. Але щоб препарат краще діяв, потрібно пити багато рідини, не спиртного, а води або соку.

Краще всього пити мінеральну воду, наприклад, Боржомі , оскільки в ній містяться солі, які вимиваються з організму через отруєння. За рахунок цього токсини швидко виведуться з організму з сечею. Кількість випитої води і спиртного має бути приблизно однаковим. Головне, щоб алкоголю не було більше.

Але необхідно враховувати, що в результаті цього алкогольне сп'яніння настане трохи пізніше. Тому людина може випити ще більше спиртного. Є деякі обмеження, при яких не рекомендується пити вугільні таблетки. Вони небажані для людей з виразковою хворобою, запаленнями і іншими захворюваннями ШКТ.

Але необхідно розуміти, що важливо не тільки те, як пити активоване вугілля, але і скільки. Його можна вживати 3-14 днів. Якщо пити препарат довше трьох тижнів, організм звикне до нього. Внаслідок цього зменшиться його опірність до отрут і токсинів, адже цю функцію почне виконувати активоване вугілля.

Більш того, з-за нього організм втрачає не тільки шкідливі, але і корисні компоненти. Під його впливом нейтралізуються вітаміни і мінерали. А в результаті цього може статися авітаміноз або виснаження організму. Активоване вугілля – ефективний засіб, призначений для лікування і профілактики будь-яких отруєнь. При всьому цьому коштує він недорого, тому обов'язково повинен бути в кожному домі. Але важливо дотримуватися дозування та період використання препарату, інакше він також може викликати ряд негативних наслідків.

Вся інформація на сайті otravlenye.ru призначена тільки для ознайомлення і не є інструкцією до дії. © 2017 otravlenye.ru. Копіювання матеріалів дозволено тільки при зазначенні джерела у вигляді активної індексованою посилання.

Схожі статті: