Як правильно дихати під час фізичних вправ

Вдихаємо носом, видихаємо через рот — правильно? Правильно, але не завжди. Дихання відіграє важливу роль в заняттях спортом, так як якщо ви дихаєте неправильно, ви втрачаєте кисень, а значить і сили. Мій тренер з фітнесу на кожному занятті знову і знову, як мантру, повторює: «Не забуваємо дихати!

Видихаємо через рот!». Для тих вправ, які ми виконуємо в цей час, — це правильно. Але такий ритм абсолютно не підходить для, наприклад, бігу або занять йогою. Для кожного заняття є свій ритм і глибина дихання, яка наповнює наші легені киснем, а тіло — необхідної для тренувань енергією.

Читайте также10 дуже смачних страв з фаршу, з якими впорається хто угодноПростые рішення для тих, хто не любить стояти біля плити і при слові «фарш» представляє тільки котлети і макарони по-флотськи. У вас є всі шанси здивувати себе і близьких.Як зміниться ваше життя, якщо економити по 200 рублів в деньМы кожен день витрачаємо мінімум 200 рублів на всяку нісенітницю: фастфуд, сигарети, алкоголь, чіпси. Список можна продовжувати нескінченно.

Лайфхакер підрахував, скільки б ви могли заощадити, якщо б... Недавні дослідження показали, що правильна техніка дихання позитивно впливає на швидкість і продуктивність. Так що шанси прийти до фінішу першим збільшуються, якщо правильно дихати. «Золотого правила», яке ідеально підходило б для всіх бігунів, не існує. Елісон Макконнел, експерт по диханню і автор книги «Breathe Strong Perform Better» («Дихайте сильніше, працюйте краще»), говорить, що багато хто воліє варіант «два удари ногою — одне дихання».

Тобто один вдих на два кроки і один вихід на два кроки — ритм 2:2. Також Макконнел рекомендує дихати через рот, так як дихання через ніс під час біговій тренування важко. Деякі не згодні з нею і наводять свої аргументи на користь дихання через ніс.

Доктор Рой Шугерман вважає, що дихання через ніс збільшує концентрацію в крові CO2, що створює заспокійливої ефект. Крім цього, дихання через ніс холодну погоду зігріває холодне повітря і зменшує ймовірність захворювання застудою, а також зменшує кількість алергенів, які попадають в організм разом з вдихом. Тому ви можете спробувати дихати через ніс і через рот і вибрати той варіант, з яким легше всього бігти.

Якщо ж ви все-таки дихайте через рот, в холодну погоду треба трохи підняти язик до піднебіння під час вдиху: таким чином холодне повітря не буде потрапляти відразу ж в горло. Ритм дихання під час активних командних ігор, таких як футбол чи баскетбол, сильно відрізняється від розміреного ритму під час бігу, який ви обираєте для себе самі. Під час цих ігор ви не тільки рухаєтеся ривками, але ще й отримуєте пристойну дозу адреналіну, який змушує ваше серце шалено колотитися, що, в свою чергу, впливає на дихання.

Макконел каже, що м'язи, за допомогою яких ми робимо вдих і видих, є невід'ємною частиною основною стабілізуючою і постуральної системи контролю. Це означає, що ви інтуїтивно робите глибокий вдих і напружуєте корпус, коли очікуєте удар або велике навантаження. Це не тільки допомагає встояти, але ще й захищає хребет. Під час бігу по полю ви повинні дихати через діафрагму (найбільш ефективна для дихання м'яз), а не грудьми. Ваша грудна клітина повинна рухатися знизу вгору, від спини до грудей і в сторони, говорить фізіотерапевт Ганна Хартман.

Крім того, більш глибоке дихання заспокоює, дає необхідне паливо для м'язів і, відповідно, перевагу перед суперниками. Правильне дихання важливо не тільки при аеробних навантаженнях. Хто хоча б раз займався силовими вправами з підняттям ваги, знає, що якщо дихати неправильно або зовсім затримувати дихання, дуже швидко вибиваєшся з сил. Стандартно йде один вдих на зусилля, а потім — видих. Такий ритм допомагає тілу зібратися перед роботою з тяжкістю і підстрахувати поперековий відділ хребта.

Як дихати під час жиму лежачи? Глибокий і тривалий видих під час підняття вантажу, потім вдих у верхній позиції або коли опускаєте вага до грудей. Пам'ятайте про те, що коли вага піднято, він нікуди не зникає й тіло потрібно тримати в постійній напрузі.

Цей механізм трохи нагадує той, який включається під час контактних видів спорту, і він є страховкою для вашого хребта. І не забувайте видихати! Затримка дихання збільшує тиск у грудній клітці. Це добре для утримування стабільного стану, але якщо ви занадто довго не будете дихати, зменшиться приплив крові до серця, що може призвести до підвищення артеріального тиску.

Під час занять FT наш стандартний режим дихання — вдих жимі до грудей і видих на жим від грудей. Причому вдих і видих робляться стільки, скільки рахунків триває жим. Прийшла пора розслабитися і зайнятися йогою.

Дихання в заняттях йогою відіграє дуже важливу роль. Все зав'язано на ньому. Є кілька варіантів розслабитися за допомогою дихання. 1. Сама Врітті або «рівне дихання». Це дихання, під час якого вдих рівний по тривалості видиху.

Цей стиль дихання заспокоює нервову систему, знижує кров'яний тиск та усуває стрес. 2. Удджайи (звитяжний дух). Під час цього дихання ви будете видавати злегка шиплячий звук (майже як Дарт Вейдер). Під час цього дихання ви робите вдих і видих через ніс, трохи стиснувши при цьому глотку. Чого не слід робити?

Коли справа доходить до поз, в яких складно утримувати баланс або довго стояти, ми зазвичай починаємо затримувати дихання. Цього не можна робити ні в якому разі. Просто прийміть це як знак своєї втоми і зробіть невелику перерву. В йогі існує величезна кількість різних дихальних практик і якщо ви вибрали хорошого інструктора, він обов'язково розповість вам, як робити це правильно.

Просто пам'ятайте про те, що затримувати дихання під час виконання вправ, якщо про це не говорить тренер, не можна. Сподіваюся, що цей невеликий огляд допоможе вам досягти кращих результатів на тренуваннях і вкаже на слабкі місця. Особливо це стосується бігу, так як дуже часто буває, що ноги ще бігли б і бігли, але дихання вже не дозволяє. Всі права на матеріали, за на сайті 1001.ru, охороняються в соответствиис законодавством РФ, в тому числі, про авторскомправе і суміжні права.

Використання матеріалів сайті без дозволу власника сайтаВ. Ст. Шахиджаняна ЗАБОРОНЕНО!

JavaScript є стандартною мовою програмування, який може бути включений у веб-сторінки для забезпечення функціональних можливостей і функцій.

Схожі статті: