Як правильно закапувати краплі в ніс при нежиті?

Щоб лікарський засіб подіяло швидко і дало максимальний ефект, необхідно знати, як правильно закапувати краплі в ніс. Насправді багато пацієнти навіть не підозрюють, що є певні правила використання назальних крапель. Якщо їх не дотримуватися, ліки не подіє, просто капнути його у носовий прохід недостатньо.

Ось чому часто люди скаржаться, що закапаний препарат неефективний або виробний, а біжать в аптеку за іншим. Але він теж не діє. А все тому, що хвора людина не знає, як правильно закапувати ніс. Отоларингологи стверджують: з трьох пацієнтів двоє закапують ніс неправильно. Тому довго хворіють і мають ускладнення, яких могло б і не бути, якщо дотримуватися простих рекомендацій, як закрапувати краплі в ніс правильно.

Назальні краплі поділяються на кілька видів залежно від свого складу і механізму дії: Терапевтичний ефект роблять два останніх види. Зволожуючі краплі використовуються переважно для розчинення густого секрету, що скупчився в носових проходах і пазухах. Саме вони і використовуються для підготовчих заходів перед тим, як закапати ніс основними ліками. Закапувати такі кошти необхідно відразу ж після очищення, поки в проходах знову не зібрався слиз.

Якщо це станеться, доступ до клітин буде заблокований, засіб просто не потрапить до них і не зможе надати необхідний ефект. Тому, як тільки вийшло отсморкаться, необхідно знову прилягти або присісти і по черзі ввести препарат спочатку в одну, а потім в другу ніздрю. Увага, дуже важливий момент! Відразу після введення лікарського засобу у носовий прохід потрібно змінити положення голови, а саме – трохи повернути її на бік. Тоді ліки не виллється назовні, а залишиться там, де це потрібно, і почне діяти.

Додатково можна пальцем акуратно притиснути крило носа до перегородки, щоб препарат напевно не вилився. У такому положенні слід зафіксуватися на півхвилини. Потім відпустити палець і закапати другу ніздрю. Якщо закопується права ніздря, то й голову потрібно схиляти в праву сторону, якщо ліва – відповідно, в ліву. Ось і весь секрет, як правильно закапати ліки в ніс. Не обов'язково бути лікарем або проходити спеціальні навчальні курси, щоб дізнатися, як же правильно капати краплі в ніс.

Щоб освоїти тонкощі цієї процедури досить просто не поспішати і не лінуватися, до здоров'я потрібно ставитися дбайливо і уважно. Копіювання матеріалів дозволено тільки із зазначенням першоджерела Всі представлені на сайті матеріали носять ВИКЛЮЧНО ознайомчий характер.

Схожі статті: