Як зрозуміти, що в тебе глисти: симптоми і ознаки

У недавньому минулому вважалося, що гельмінти «заводяться» тільки у людей, які ведуть асоціальний спосіб життя або гребують правилами особистої гігієни. Цей діагноз був непристойним, а його володарі страшенно соромилися і приховували його. Саме з цієї причини багато боялися звертатися до фахівців, щоб провести необхідні діагностичні заходи, спрямовані на виявлення глистів.

На щастя, у наш час ситуація кардинально змінилася. Сьогодні багато хто знає, що паразити можуть з'явитися навіть у тих, хто утримує в чистоті своє тіло і житло. Їх наявність – не ганебний діагноз, а проблема, що потребує негайного вирішення, оскільки гельмінти викликають безліч серйозних захворювань. Так що кожному, хто піклується про своє здоров'я, слід знати, чи є глисти в його організмі.

В цілому, ознаки гельмінтозу у дітей і дорослих схожі, але деякі відмінності все ж є. Зараз ми розглянемо симптоми цієї проблеми у людей зрілого віку, оскільки саме вони читають наш матеріал. У другій частині статті буде розказано про ознаки, що свідчать про зараження паразитами малюків. Отже, що вказує на те, що у вас в організмі завелися «непрохані гості»? Здавна головним симптомів наявності глистів вважається підвищений апетит.

Нерідко можна почути, як людей, які постійно щось жують, радять здати відповідні аналізи. І дійсно, ненажерливість (це не образа, а медичний термін) нерідко свідчить про присутність черв'яків. Але часом зайвий апетит буває викликаний і іншими проблемами – зокрема, підвищеним метаболізмом. Іноді після появи паразитів люди, навпаки, втрачають апетит. Зрозуміло, він деколи пропадає і по іншим причинам.

У будь-якому випадку, не зайве звернутися до лікаря, якщо ви виявили у себе один з цих симптомів. Несподіване і нічим не обґрунтоване схуднення завжди повинно насторожувати. Навіть якщо ви сидите на дієті для зниження ваги, він повинен йти поступово.

Якщо ж кілограми почали випаровуватися з великою швидкістю (особливо, якщо ви і не планували з ними розлучатися) – це може свідчити про наявність «непрошених гостей». Багато хто вважає цей поширений симптом першою ознакою геморою. Але часом неприємні відчуття в цій області бувають викликані глистами. Адже саме через задній прохід вони зазвичай залишають наш організм. Звичайно, відчувши свербіж на даній ділянці свого тіла, не можна виключати того, що це свідчить про геморої. Але розумно перевіритися ще й на глистів.

Багато з тих, хто не знає, як дізнатися чи є глисти, навіть не здогадуються про те, що одним з їхніх ознак є анемія. Причини її появи при гельмінтозах цілком очевидні. Паразити часто харчуються людською кров'ю, що знижує вміст у ній червоних кров'яних тілець – еритроцитів. Так що, якщо ви помітили у себе анемію – звертайтеся в медичний заклад і не забудьте здати аналізи, про які ми поговоримо нижче. Не знаєте, як визначити, чи не завелися у вас шкідливі хробаки?

Згадайте про те, наскільки добре працює ваш кишечник. Часті запори або, навпаки, діареї можуть свідчити про наявність паразитів. Про те ж може говорити здуття живота, відрижка, блювота.

Звичайно, найчастіше ці проблеми свідчать про захворюваннях шлунково-кишкового тракту, але не можна виключати і того, що викликані вони глистами. Складно посперечатися з тим, що сучасне життя досить непроста. Стреси підстерігають нас всюди: на роботі, в транспорті, на вулиці, в магазинах і навіть у себе вдома. І той, хто їх не має, є в наші дні унікумом.

Як правило, ми не пов'язуємо стан постійного стресу з наявністю глистів, а даремно.Сонливість, млявість, апатія, дратівливість, відсутність сил робити що-небудь, депресія, хронічна втома – якщо ви відчуваєте щось з цього, цілком імовірно, що глисти оселилися у вашому організмі і почали там хазяйнувати. Так що не відкладайте і звертайтеся до фахівців. Підуть паразити – зникнуть і проблеми з боку нервової системи. Життя без черв'яків набагато спокійніше у всіх сенсах.

Порушення в роботі дихальної системи також часто свідчать про зараження гельмінтами, адже вони нерідко проникають у легені. Одним з найпоширеніших ознак є хронічний кашель. Якщо ви постійно кашляєте і не можете вирішити дану проблему за допомогою медикаментів і народних засобів – корисно перевіритися на паразитів. Цілком ймовірно, що саме їх діяльністю обумовлений кашель. Те ж саме стосується хронічного нежитю та інших аналогічних явищ.

Якщо є глисти в людини, його імунітет завжди знижується. І це цілком зрозуміло. Паразити «крадуть» ресурси, які життєво необхідні нам самим. У результаті організм природним чином послаблюється. А найвірнішим ознакою цього є постійні застуди.

Слід розуміти, що, зіткнувшись з такою проблемою, слід якомога швидше здати аналізи і дізнатися, чи є паразити чи ні. При наявності гельмінтів люди часто помічають різні проблеми зі шкірою. Якщо в організмі завелися черв'яки, на обличчі і тілі нерідко з'являються почервоніння, лущення, висипання, вугри, папіломи, фурункули і т. д. Знову-таки, часом причини їх виникнення абсолютно не пов'язані з глистами.

Але якщо ви намагаєтеся вилікувати висип, нариви і запалення за допомогою лікарських та косметичних засобів, а ефекту нуль розумно здати аналізи. В іншому випадку черв'як буде руйнувати ваше тіло не тільки зовні, але і зсередини. Зрозуміло, самостійно ви не зможете визначити, скрежещете чи зубами під час сну. Але якщо ви помітили цей симптом у когось із близьких – цілком можливо, що він заразився гельмінтами. Чим швидше ви проведете діагностику, тим краще.

Процес діагностики гельмінтозу у дітей без аналізів ускладнюється тим, що дитина не завжди може правильно сформулювати відповідь на питання про те, що саме його турбує. А малюки взагалі не зможуть про це розповісти. Так що батьки повинні знати: є певний перелік симптомів, що вказують на наявність черв'яків.В першу чергу, про це можуть свідчити порушення в поведінці дитини. Якщо малюк став дуже примхливим, неспокійним – цілком можливо, що у нього з'явилися паразити.

Про те ж нерідко говорять і протилежні ознаки: млявість, пасивність, підвищена стомлюваність, втрата інтересу до навколишнього світу, батькам, ігор, спорту, навчанні. Якщо ви помітили, що поведінка вашої дитини змінилося – це в будь-якому випадку привід для походу до лікаря. Але не забудьте заодно перевірити його і на гельмінтів.Про наявність паразитів у дітей нерідко говорять і такі неочевидні ознаки, як ламкість волосся і нігтів, лущення шкіри на тілі та обличчі, підвищене слиновиділення у сні, збільшення тяги до солодощів.

Якщо ж малюк постійно чухає область заднього проходу, зараження гельмінтами більш ніж ймовірно. Більше того, нерідко черви (зазвичай – гострики) навіть виповзають із анусів дітей. Найчастіше це трапляється під час сну.

Якщо ви знайшли у дитячому ліжечку черв'яків – негайно вирушайте до лікаря. Сподіваємося, наша стаття дала вам вичерпну інформацію про те, як зрозуміти, що у тебе є глисти. Але остаточну відповідь на це питання може дати тільки фахівець. Найточнішим способом діагностики на сьогоднішній день є аналіз калу на яйця глист. Він здається три рази поспіль.

Це дозволяє співробітникові лабораторії виявити, чи є в калі паразити і які саме. Після цього лікар прописує лікування, яке дозволить вам вже дуже скоро забути про глистах назавжди.

Схожі статті: