Чому вночі болить шлунок в чому причина

Багато людей стикалися з проблемою, коли болить шлунок перед сном. Болючість може продовжуватися і вночі, заважаючи повноцінному відпочинку. Такі симптоми можуть повідомляти про проблеми в шлунково-кишковому тракті. Якщо болі стають регулярними, варто відвідати лікаря-спеціаліста та дізнатися, чому вони проявляються.

Адже лише фахівець може виявити причини їх появи, поставити правильний діагноз і призначити відповідну терапію. Больовий синдром ночами може попереджати про наявність виразки 12-палої кишки або шлунка. Якщо болить шлунок в цей період часу, то больовий синдром може носити інтенсивний, виразний характер. Такі прояви значно змінюють життєвий уклад хворої людини.

Намагаючись мінімізувати відчуття болю і поліпшити самопочуття, він намагається знайти зручну позу для сну. Як би те ні було, спазми можуть повернутися з більшою силою. Зазвичай вночі з'являються голодні болі. Відмінною рисою є їх формування. Підставою нічних болів є почуття голоду. Голодні болі можуть показувати на освіту серйозного захворювання виразки.

Запалення стінок шлунку відбувається в антральной частини або в 12-палої кишці. Не можна ігнорувати такі больові відчуття, краще проконсультуватися у лікаря-фахівця і при необхідності пройти обстеження. Часто дискомфорт і хвороботворні відчуття проявляються через 7 годин після вживання їжі. У таких випадках необхідно випити склянку води або молока. Нічні болі мають свої особливості.

Біль буває ниючий, стріляючий, пульсуюча, пекуча. Тільки такі показники для лікаря-гастроентеролога незначні. Адже у кожного індивідуума різний поріг чутливості.

Дізнатися, чому з'являються болі в органі травлення, допоможе ретельне обстеження. Безперервний больовий синдром в нічний час свідчить про виразковому процесі, жовчнокам'яної хвороби, загостренні панкреатиту. В такому випадку необхідно викликати лікаря. Проявляється навіть при незначному натисканні на живіт або при змінах температури довкілля.

Болючість в шлунку може несподівано з'являтися і зникати, носити стріляючий характер при ураженнях спинномозкових нервів або корінців спинного мозку. В залежності від варіацій потужності больового синдрому за часом, болі бувають наростаючі (прогресуючі), постійні (монотонні), спадні (регресуючі), що перемежовуються. Болючий синдром за характером розподіляють на переймоподібні (спастичні і приступообразні) і тупі постійні болі.

Переймоподібні різі проявляються через звуження просвіту кишки, спайкової хвороби, порушення моторики кишечника, неспецифічного виразкового коліту. Постійні болі є відмінною рисою прогресуючого запалення. Вони спостерігаються при синдромі подразненої кишки, дивертикуліті.

Підставою, чому болить шлунок в нічний час, є порушення моторної і секреторної функцій. Крім перерахованих вище пунктів, мають місце й інші причини, що призводять до дискомфорту і хвороботворності шлунка в нічний час: Вищеперераховані проблеми можна усунути лікарськими засобами. Головне, щоб вони були прописані лікарем-фахівцем. Болі в шлунку, що проявляються ввечері або продовжуються у нічний час, можуть з'являтися з-за неякісного харчування. Таким чином, травна система відгукується на смажену, гостру або пряну їжу.

Усунути болю допоможе правильно підібраний раціон. Боліти шлунок може незалежно від часу доби. Якщо біль несподівано почалася і припинилася через пару хвилин, то немає причин для занепокоєння. Якщо ж болить шлунок більше години, то днем краще звернутися за консультацією до лікаря-гастроентеролога або викликати бригаду швидкої допомоги.

Найчастіше больовий синдром у нічний час є не одиничним симптомом збою в організмі. Слід звернути увагу і на інші ознаки: Кишкові інфекції або проблеми з жовчовивідними шляхами проявляються не тільки больовим синдромом і спазмами. З'являються інші симптоми: Якщо болить шлунок і при цьому у людини фекалії стають чорного кольору, то необхідно терміново викликати лікаря.

Такий симптом може вказувати на внутрішню кровотечу. Якщо болить шлунок, слід дізнатися причини, що призводять до цієї ситуації. Для цього слід звернутися за консультацією до лікаря-гастроентеролога. Після ретельного збору анамнезу призначаються додаткові методи обстеження. Фіброгастродуоденоскопія – найефективніший метод виявлення патологій шлунково-кишкового тракту. Це дослідження дає можливість детально переглянути виразкові утворення і розміри поразок. При підозрі на розвиток злоякісних утворень, проводять біопсію.

Для цього беруть уражені тканини і клітини. Їх ретельно досліджують, щоб підтвердити або спростувати припущення про онкологічної патології. Після всіх обстежень, пацієнту призначається ефективна терапія. Головний принцип лікування полягає у своєчасному запобіганні та запобігання розвитку патологічних процесів, які призводять до больового синдрому в нічний час. Вся терапія спрямовується на відновлення функцій шлунково-кишкового тракту. При наявності сильних, регулярні болі хворому прописують знеболюючі засоби.

Вони швидко і ефективно допомагають впоратися з болем. Для скорочення виділення соляної кислоти в шлунку призначаються антисекреторні препарати. При їх вживанні блокується зростання рівня кислотності. Якщо шлунок болить через стресів, то в першу чергу необхідно усунути їх.

У таких випадках потрібна допомога психолога. Він допоможе розібратися, чому виникає болючість перед сном або в нічний час. Болісний дискомфорт в нічний час важко витерпіти, але і самостійно проводити лікування не рекомендується. Якщо хворобливий стан погіршується або немає сил терпіти біль, слід звернутися за медичною допомогою. Найправильніше буде рішення про консультації у лікаря-спеціаліста. Відкладаючи візит до лікаря, людина може погіршити свій стан та спровокувати загострення.

Це може призвести до незворотних наслідків.

Схожі статті:

 • Чому болить шлунок під час місячних

  Представниці прекрасної статі під час місячних відчувають не тільки дискомфорт. Цей період характеризується поганим самопочуттям. Буває, що шлунок болить спільно з місячними. Болі розрізняються...

 • Хто може сказати чому у хлопчиків 12 років болить груди

  2017 Всі права на торговельні марки, назви лікарських засобів, рецеты, іншу інформацію належать законним правовласникам. Прищик.ру - все про вуграх і прищиках: причини появи, засоби для...

 • Чому болить щелепа біля вуха?

  Якщо вас турбують болі в щелепі в районі вуха, не варто закривати очі на цю проблему. Це може виявитися ознакою одного із серйозних захворювань порожнини рота. Причиною такої болі можуть бути і...

 • Підвищена чутливість зубів у чому причина і як лікувати

  Нерідко можна почути скарги від пацієнтів на надмірну чутливість зубів, в результаті якої виникають неприємні відчуття з-за впливу різноманітних подразників, починаючи від занадто холодного...

 • Чому болить у грудях зліва завжди біль у грудній клітці це серце?

  Болі в грудях можуть з'являтися і при інших захворюваннях. Біль у грудях зазвичай локалізується зліва, над областю серця, але іноді поширюється і на інші ділянки – на область грудини, верхню...