Як правильно дихати на морозі....

Настали морозні зимові дні, і, виходячи на вулицю, ми все частіше зустрічаємо людей, особи яких закриті шарфом або рукавичкою. Але це неправильно! Одна з найголовніших небезпек морозного повітря полягає в негативному впливі шкідливих факторів - це час, коли ми вдихаємо більше сажі, двоокису сірки та діоксиду азоту.

З цієї причини медики настійно рекомендують тим людям, які схильні до захворювань верхніх дихальних шляхів, обмежити час Необхідно відзначити, що і здоровим людям не рекомендуються тривалі прогулянки на морозі. Повітря при похолоданні стає більш розрядженою, що негативно впливає на стан кровоносної системи. При сильному морозі кров згущується і кровотік стає повільнішим. При виході з теплого приміщення на мороз можуть виникнути симптоми серцевої недостатності, біль, задишка, що також не є нормальним явищем для організму.

1. Не можна робити глибокий вдих, як тільки Ви вийшли на вулицю. Це може призвести до бронхоспазму або коронарного спазму, що загрожує серцевим нападом. 2. Дихати необхідно рівномірно, в такт ходьбі і обов'язково носом. При носовому диханні виробляється слиз, багата імуноглобулінами, які захищають організм від проникнення вірусів. При диханні ротом такої дії не відбувається.

3. Вдих і видих потрібно робити тільки носом. Якщо ж видих носом ускладнений (нежить, вологість), то видихати повітря ротом потрібно порційно. 4. Якщо Ви важко переносите мороз, то для холодової адаптації рекомендується заходити в теплі приміщення - магазини, аптеки, а через кілька хвилин виходити. І робити так слід кілька разів на всьому шляху прямування.

5. Медики наполегливо рекомендують не закривати підборіддя шарфом, не дихати в нього ротом. Така звичка дуже часто призводить до обморожень і хвороб. При такому способі дихання в шарфі накопичується конденсат, який є ідеальним середовищем для розмноження хвороботворних організмів. Крім того, такий спосіб дихання може стати причиною холодової алергії, при якій шкіра починає червоніти і лущитися, з'являються висипання та свербіж. . Наприклад, метод йогів.

Потрібно зробити вдих через ніс, потім натиснути праву ніздрю і частинами видихати повітря через ліву. Так слід повторити кілька разів. При цьому способі дихання відбувається відновлення терморегуляції організму і Ви почнете зігріватися.

Схожі статті: