Як правильно лікувати серце?

На запитання відповідає професор кардіології, завідувач кафедри Швидкої допомоги МГСМУ, заввідділом ФДМ «Російський кардіологічний науково-виробничий комплекс Федерального агентства з високотехнологічної медичної допомоги» д. м. н. Сергій Терещенко. Можна повністю відновитися після інфаркту? Або доведеться все життя пити ліки і боятися повторного нападу? Мені 46.

Півроку тому - інфаркт задньої стінки. - На жаль, незважаючи на величезні досягнення сучасної кардіології, після відновлення коронарного кровотоку за допомогою стентування або шунтування, ми не можемо обійтися без ліків. Хворий, який переніс інфаркт міокарда, повинен в обов'язковому порядку приймати такі препарати, як аспірин, бета-адреноблокатори, інгібітори АПФ.

А також статини, які борються з відкладенням на стінках судин атеросклеротичних бляшок (адже проведення операції не гарантує, що в інших коронарних судинах не буде відкладатися холестерин). Призначені за грамотної схемі ці ліки не тільки покращують перебіг захворювання (тобто зменшують кількість нападів стенокардії, задишку, різні порушення ритму), але і позитивно впливають на прогноз життя. Потрібно розуміти, що відновлення коронарного кровотоку за допомогою операції - це півсправи.

Адже причина захворювання більш глибока. І контролювати ту ж аритмію або стенокардію треба буде продовжувати з допомогою ліків, інакше ефект від операції піде нанівець. Які існують найсучасніші обстеження серця, які покажуть ну прямо все. Чув, є навіть технологія 3D... - Самими сучасними методами обстеження серцево-судинної системи є коронарографія з можливістю проведення ультразвукового дослідження судин. Існують також нові методи ультразвукової діагностики, про яку ви говорите - 3D.

Тобто на комп'ютері міокард видно в трьох проекціях, об'ємно. Це допомагає фахівцеві оцінити ступінь пошкодження судин і ділянок серця, які погано видно при звичайному УЗД. Ця методика вже практикується в Москві і Пітері. Але треба знати, що у кожного методу є свої конкретні свідчення, а також протипоказання для проведення того чи іншого обстеження.

Та ж коронарографія робиться з введенням рентгенконтрастного речовини (щоб на моніторі пошкоджені ділянки судин, міокарда світилися в особливому спектрі). При деяких діагнозах цей метод може бути ризикованим. Добрий день! Розкажіть, будь ласка, що таке «гібридні» операції на серці. Кажуть, при них навіть грудну клітку не розрізають. А при яких хворобах їх роблять?

У мого чоловіка (52 роки) ІХС та стеноз коронарних артерій. Йому сучасна хірургія може допомогти? - Першим, хто провів це хірургічне втручання в нашій країні, був відомий кардіолог - професор Акчурін Рінат Сулейманович. Це операція із заміни аортального клапана у пацієнтів з вираженими супутніми захворюваннями, коли неможливо провести велику хірургічну операцію, коли є ризик смерті у постопераційному періоді.

Що таке гібридна операція? Заміна аортального клапана проводиться эндоваскулярно (через катетери) або без великого розрізу грудної клітини: заміну клапана проводять через верхівку лівого шлуночка серця. Що стосується вашого чоловіка, його потрібно показати кардіолога, який вирішить питання про проведення того або іншого методу лікування.

У мене така проблема: серце починає іноді смикатися, сильно битися, здається, що воно перевертається всередині. Вночі на лівому боці спати не можу, починаються серцебиття. Що це таке? - З ваших слів можна запідозрити наявність у вас якогось порушення ритму.

Для правильної діагностики необхідно проведення добового моніторування ЕКГ (інакше воно називається холтерівським). Лікар велів мені вимірювати тиск два рази з інтервалом в 3-4 хвилини. Сказав, що так результат буде достовірніше. Так при другому вимірі воно завжди нижче.

Чому ж довіряти і як правильно вимірювати тиск? - Правило вимірювання артеріального тиску такі. Після 5-хвилинного відпочинку в положенні сидячи проводиться перше вимірювання тиску. Другий вимір потрібно робити через одну хвилину після першого. Краще всього виміряти тиск три рази. І вважати вірним результатом максимальні цифри після другого і третього виміру. Мережеве видання (сайт) зареєстровано Роскомнаглядом, свідоцтво Ел № ФС77-50166 від 15 червня 2012.

Головний редактор — Сунгоркін Володимир Миколайович. Шеф-редактор сайту — Носова Олеся В'ячеславівна. Повідомлення і коментарі читачів сайту розміщуються без попереднього редагування.

Редакція залишає за собою право видалити їх з сайту або відредагувати, якщо зазначені повідомлення та коментарі є зловживанням свободою масової інформації або порушенням інших вимог закону. Виключні права на матеріали, розміщені на інтернет-сайті www.kp.ru відповідно до законодавства Російської Федерації про охорону результатів інтелектуальної діяльності належать АТ «Видавничий дім «Комсомольская правда», і не підлягають використанню іншими особами в якій би то не було формі без письмового дозволу правовласника.

Схожі статті:

 • Як правильно лікувати тонзиліт у дітей

  Тонзиліт (ангіна) - це гостре або хронічне запалення мигдалин і гланд. При такому недугу ущільнюється лімфоїдна тканина в носовій, а також ротової порожнини. Тонзиліт у дітей, лікування якого...

 • Як правильно лікувати вугрову хворобу?

  Вугрова хвороба - одна з найбільш глобальних проблем. Так, 25 відсотків пацієнтів на прийом дерматолога скаржаться саме на вугровий висип. Що робити з цією напастю? - Це велика помилка. Не...

 • Застуда та грип: як правильно лікувати?

  Вогка погода, дощ, холодний вітер аж ніяк не додають сил нашому імунітету, а навпаки обіцяють переохолодження і, як результат, застуду або ще гірше - грип. Про те, як правильно, ефективно і...

 • Як правильно лікувати кашель у дитини?

  Кашель нерідко супроводжує недуг, який вражає органи дихання. Поява цієї ознаки свідчить про запальних процесах в трахеях, гортані і бронхах. В цих органах, знаходиться багато нервових...

 • Як правильно лікувати переломи променевої кістки зі зміщенням

  Травми кісток рук одні з найпоширеніших травм. Це викликає деякий дискомфорт і складності і вимагає професійного підходу до лікування. Одне з частих порушень перелом променевої кістки зі...