Методи лікування аскаридозу у дорослих

В першу чергу необхідно знати, що це таке і яке позначення має в термінології.Недуга є заразним, має другу назву гельмінтоз. Викликається гельмінтом хробаком, аскаридой. Повсюдно зустрічається у дорослих, а у дітей. Частіше виникає у людей, які мешкають в тропіках і країнах, що мають субтропічний клімат, рідше у широтах з вічною мерзлотою.

Джерелами появи нематод є бактерії, які проникають в організм людини разом із забрудненими продуктами харчування, або водою. Схильні до ризику люди, чия професія пов'язана з частим контактированием з землею, наприклад, фермери, земледелы. Діти підхоплюють космополітів від низького рівня гігієни, вживання їжі брудними руками. Паразит знаходиться виключно в тілі людини.

Тут він знаходить все необхідне для харчування. Можна виділити кілька ступенів розвитку. Коли статевозріла самка починає відкладати яйця в кишечник, вони по мірі виходу назовні дозрівають вже в ґрунті. При температурі 20 градусів і необхідної вологості. В яйці дозріває личинка і при попаданні в живіт, яйце починає розвиватися.

Відбувається зараження з початковим циклом розвитку. Згодом виникає поява личиночного періоду. З яйця виходить особина, вона прогризає стінку черевної порожнини і переміщається по судинах, так паразит мігрує по всім органам, осідаючи в легеневих тканинах, печінці. Тут він помирає, т. к. для його життєдіяльності немає потрібних умов. Здійснюючи активні дії гельмінт рухається до верхніх дихальних шляхів і глотці.

Відбувається повторне ковтання слини разом з їжею. Тривалість стадії близько двох тижнів. Особина може відкладати до 200 тисяч яєць на добу. Надалі особини викликають інтоксикацію і розвиток патології, вилікувати захворювання в цьому випадку складніше. Весь життєвий цикл становить приблизно рік. Слід знати, що ознаки аскарид у дорослих залежать від стадії хвороби. Зазвичай з моменту гельмінтозу проходить досить часу, щоб заражений зміг відчути перші ознаки.

Приблизно три тижні проходять безсимптомно. За цей час яйця перетворюються на статевозрілих особин. На початковому етапі або так званої міграційної фазі, коли глист тільки активно розмножується по організму, симптоми аскаридозу у дорослих виявляються з: Початковий етап обумовлюється випуском яєць в просвіт епігастрію і надалі попаданні в кров і судини.

При попаданні в печінку космополіт здійснює шлях по судинах низовий порожнистої вени до легким, далі в альвеоли легенів, завдаючи шкоду останнім. Для існування їм необхідний атмосферне газ. На всіх етапах міграційної фази личинки харчуються биоплазмой крові, эритроцитными клітинами. Виходить наслідок розпаду шкідливих речовин, розвиваючи алергію і токсичне отруєння. Посилення, до яких можуть призводити личинки, такі захворювання, як механічна жовтяниця, при її розвитку жовч перестає надходити в шлунок.

Може розвинутися панкреатит або запалення підшлункової залози. Холецистит-запалення жовчного міхура і апендицит, апендикс запалюється через нематод. Найпростішим способом наявності аскариди у дорослих служить копрологическая перевірка або простіше аналіз калових мас на наявність яєць нематод. Недоліком методу служить легке розвиток стадії кишкового зараження. Поки макропаразиты гуляють легким, печінки, серця та іншим органам, слідів яєць в калі не буде помітно. Як робиться забір інформації.

Дослідження передбачає збір матеріалу лікарем. В залежності від результатів будуть підібрані препарати для його виправлення. При початковій фазі яйця гельмінтів можуть бути видимими в мокроті хворого. На рентгені грудної клітини вогнища інфільтрації буде видно.

Дозрілі особини виявляються при інших операціях з інших аномалій.При клінічному аналізі крові, аскаридоз у дорослих буде протікати з підвищеним числом лейкоцитів появою еозинофілів.Коли здійснюється аналіз крові, то при наявності глистів у людини буде відзначатися перевищення норми лейкоцитів а також явище підвищення кількості еозинофілів. Шлях, який дозволяє визначити вогнища паразитів навіть на початковій стадії, це серологічний.

При його здійсненні використовується техніка прямої гемаглютинації, латекс-агглюцинации, реакція прискорення осідання еритроцитів. Хоча така методика і має позитивні сторони, але на практиці майже не використовується. Грамотне лікування аскаридозу у дорослих і дітей призначається у вигляді комплексної терапії, вона вміщає в себе медикаментозні препарати та дотримання певної дієти. До препаратів відносять десенсибілізуючі, наприклад, Тавегіл або Супрастин. Антигельмінтні, ефективні Пірантел, Левамізол, Мебендазол.

З цієї лінійки Пірантел не усуває личинки першої стадії, а також може створити непрохідність епігастрію при останній стадії перебігу інвазії. Велика кількість нематод викликає додаткове навантаження на шлунок. Одним із кращих варіантів для лікування є Альбендазол, але вагітним і дітям до 2-х років ліки не можна приймати.

Тіабендазол зазвичай призначають разом з Піперазином для виключення міграції черв'яків в стравохід. Плюс до всього призначаються додатково комплекси полівітамінів, препарати, що містять залізо, протиблювотні засоби. Пацієнтам показана особлива дієта з підвищеним вмістом білка. Якщо спостерігається таке явище, як сильне токсичне отруєння, то лікар призначає провести дезінтоксикаційну терапію, а при наявності пошкоджених внутрішніх органів потрібне хірургічне втручання. Один з ефективних способів лікування аскаридозу кисневе вплив.

Така методика полягає в тому, що пацієнтові з допомогою зонда, в порожнину шлунка вводиться певна кількість кисню. До процедури не можна їсти, її кратність 3 рази. Через 3 тижні аналізи на матеріал покажуть, чи є в організмі хворого аскариди. При дієті потрібно обмежити вживання жирів, виключити з раціону алкоголь. Необхідно ретельно дотримуватися правил гігієни харчування.

Фрукти, овочі піддаються обробці від бактерій. Для цього достатньо гарненько промити їх під струменем води. Не можна пити воду з під крана, перед уживанням їжі треба кожен раз мити руки. Ми дізналися, як проходить лікування аскаридозу медикаментами. Тепер розглянемо варіанти як лікувати гельмінтоз в домашніх умовах.

Призначатися повинні суворо лікуючим лікарем. У боротьбі з глистами гарні часникові промивання. Часник володіє антибактеріальними властивостями. Для приготування розчину треба зробити відвар. Він робиться на основі часнику і молока.

Одну головку розділити на зубчики, заздалегідь очистивши і занурити в молоко, його потрібно 200 мл Кип'ятити до стану м'якості. Процідити. Робити промивання перед сном. Акуратно ввести вміст в пряму кишку, не менше 120 мл Проводити процедури один тиждень. Альтернативою може послужити з'їдання продукту в їжу. Впоратися з глистами допоможуть гарбузове насіння.

Гарбуз містить речовину, що вбиває черв'яків. Півкіло насіння очищають і додають кип'ячену воду, для отримання однорідної маси. Приймати суміш всередину до їжі за один раз.

Випити за 3 години магнезію, 30 грам на 200 мл води. Почекати 30 хвилин і зробити промивання Зі статті ми дізналися, що являє собою інфекція, симптоми і лікування у дорослих, але завжди краще дотримуватися правил профілактики, ніж лікувати ускладнення. Тим не менш високий рівень гігієни і санітарії в житті населення показує, що захворіти цим може кожен. По всьому світу зафіксовано більше одного мільярда випадків. Якщо Ви виявили у себе всі перераховані вище ознаки, при будь-якій підозрі варто вчасно звернутися до лікаря інфекціоніста.

Він візьме всі аналізи і у випадку знаходження бактерій призначить грамотну терапію. Медик вузької спеціальності займається такими випадками паразитолог. Якщо у Вашому місті немає таких фахівців зверніться для отримання консультації до терапевта або сімейного лікаря.

Схожі статті: