Відлучаємо дитини від грудей: правильно і безболісно

Всім привіт. Мене звати Тетяна, Я – господиня блогу! Дуже рада, Що зайшли до мене на вогник. Хто я в житті? Я – дружина і мама, Для мене родина моя нагорода, Про все розповість вам мій блог.

Сучасній жінці не просто. Чим наповнений день? Зізнатися, багатьом: Діти, будинок, кулінарія, спорт, І в кар'єрі хочеться нам зростання... Щоб кожен день був незрівнянним, Підпишись – почнемо нашу розмову! Здрастуйте, шановні читачі мого блоку! Сьогодні представляю на ваш суд, статтю, на настільки делікатну і важливу тему, про яку не згасають суперечки на багатьох форумах в інтернеті, так і в житті.

Як відучити дитину від грудного вигодовування: правильно і безболісно. Намагаючись розкрити тему, я намагалася врахувати всі аспекти і доводи, які присутні при обговоренні як наукові, так і практичні. Різні покоління сперечаються, в якому віці варто починати відлучати від грудей і як це здійснити? Період годування маминим молочком, один з найбільш зворушливих моментів взаємодії малюка з мамою, і настільки інтимний, що тільки годує жінка повинна сама вирішувати, коли настане момент переходу на новий рівень взаємовідносин.

Звичайно, бувають випадки, коли доводиться в силу вимушених обставин відмовитися від природного вигодовування. Так як правильно пройти цей складний процес – легко? По-перше, обов'язково варто враховувати вік дитини. Є фізіологічні потреби малюка в маминому молочці до 6 місяців і всі сучасні лікарі наполягають на необхідності підтримки лактації, саме в цей період. І починати прикорм не раніше півроку. Доктор Комаровський, ставить «5», тим мамам, хто зберіг лактацію до року.

Як і покоління бабусь, які вигодовували своїх діток в радянський час. Але на відміну від відомого лікаря, вони починають наполягати на припинення годування в 1 рік, мотивуючи відсутність корисних речовин в молоці. Проте останні дані говорять про протилежне. Фізіологічно, лактація закінчується після настання стадії інволюції.

Це коли на зміну зрілого молока, приходить продукт більш багатий такими речовинами, як: імуноглобулін, нейромедиатрам і нейростимулятори. Що буквально заряджає малюка, імунітетом до півроку після відлучення від грудей. Він настає від 1.5 до 2 роки і 5 місяців.

Але природа настільки все продумала за нас! Якщо мама, під час годування завагітніє, то ця стадія настане від 9 до 14 місяців. Всесвітня організація охорони здоров'я, також рекомендує зберігати годування і відлучати, не раніше, ніж на 2 роки, а то і більше.

Якщо малюк протягом місяця, після розлуки з «титей» захворює, швидше за все, його раніше часу позбавили додаткових імунних речовин. Як би не було приємно годувати маляти, настає психологічна утома. Багато мам, починаю скаржитися на стан розбитості, втоми. Їм хочеться вирватися із замкнутого кола і урізноманітнити свій світ: помандрувати, сходити на святкові заходи, наїстися, чого-небудь забороненого. «З мене як – ніби витягують силу» казала одна моя знайома.

У таких випадках, варто задуматися, що дитині потрібна турботлива, енергійна, любляча мама. А годування – це всього лише одна з характеристик хорошої мами, але, ні як не головна. Тільки варто відрізняти вашу втому, від нав'язаної пропаганди ззовні. Якщо мама і дитина готова до припинення процесу, то це не принесе їм обом великого стресу.

Варто тверезо, зважити всі за і проти. Якщо жінка, спершу не дає груди, а під натиском малюка, все-таки, відступає, це знущання стверджує, доктор Комаровський. Отже, які критерії врахувати? Залишивши малюка надовго, ваша груди болісно не набухає значить, у вас інволюція.

Малюкові більше півтора років, він не хворів і не на стадії одужання, попереду місяць спокійного життя без переїздів, відвідування садочків. Можете сміливо сказати собі, тільки ствердно: «Я все зробила правильно, годувала, скільки потрібна і ми обоє готові до наступного етапу розвитку». Більшість спорів про грудному вигодовуванні присвячені методам відлучення від грудей.

Але кожен малюк унікальний, як і середовище, в якій він виховується. Можливості сім'ї то ж різні. Тому, тільки мама може підібрати той метод, який стане найбільш підходящим для дитини.

Але варто врахувати деякі моменти. Лікарі рекомендують плавно скорочувати кількість годувань, в ідеалі повинно залишитися один на добу. Для цього, необхідно відволікати малюка, від часу годування і намагатися, щоб дитина була сита. Надягати одяг, без гудзиків і блискавок, не ходити голою. Для цього періоду, варто віддати перевагу, водолазок або футболок з вузькою горловиною. Також мамі, бажано не сидіти без діла, це заклик для малюка.

Можливо, щоб не годувати дитину перед сном, можна днем укласти його на вулиці. Або довірити, процес засипання, близьким для дитини людині. А вночі запропонувати йому, попити водички. Таким чином, потихеньку, ви зведете нанівець, годування. У вас буде з кожним разом зменшуватися кількості молока, а після завершення достатньо пару разів зцідити трохи набряклі груди і молоко зникне.

Але якщо ви відчуваєте, що дитина стала більш роздратований і більше колишнього вередує, можливо, дуже швидко відбувається відлучення і треба трішки поспішати. А чи варто звертати увагу на пору року? Лікарі радять, що кращим часом для розставання з грудьми буде рання весна, пізня осінь або зима. В ті періоди, коли найменший, зростання простудних і вірусних захворювань. Літо таїть у собі кишкові інфекції, яким малюк схильний менше під час вживання грудного молока.

Багато хто вважає, що варто залишити дитину з бабусею і виїхати на кілька днів. Але такий процес, може викликати зворотну реакцію малюка. Він після повернення, почне більше колишнього, вимагати своє.

Якщо ви прихильник радикальних заходів, намагайтеся, щоб людина, який залишиться з дитиною, був таким же близьким йому, як і ви. Якщо це бабуся, нехай вона поживе з вами кілька днів і дитина залишиться в рідному домі. Але варто не забувати, під час відсутності зціджувати груди, але тільки трохи. Є ще один метод, який практикують мами, це відразливий образ грудей або смак. Але такий спосіб, може оцінити малюк після 2 років.

Моєї знайомої, достатньо було намазати груди зеленкою і сказати, що «титя захворіла», після кількох днів огляду грудей, малюк від неї відмовився. З дворічною дитиною, можна домовитися, запропонувавши йому натомість, грудях, щось смачне або вибравши якесь дії: «молочко буде, коли прийде тато» або, припустимо, «коли ляжемо спати, з'явиться молочко», відтягнувши час годування і збільшивши інтервал між ними.

Лікарський метод припинення лактації, на жаль, себе не виправдовує, коли молоко пропадає, дитина так і залишається смоктати, що приносить біль мамі. І, звичайно, пережитком, є перев'язування грудей. Це не зменшує кількість молока, а може тільки викликати мастит або абсцес. Окремо хочеться виділити пункт: А якщо вагітна годуюча мама?

Як я вже зазначала вище, що склад молока змінюється і сама природа закликає маму повільно, закінчувати вигодовувати першого дитинку і почати готується до другого. Соски на більш пізніх термінах, стають чутливими, що приносить дискомфорт. Лікарі, в основному, сходяться на думці, що не варто годувати при яких-небудь погрози переривання, але якщо жінка повністю здорова, і бажає продовжувати грудне вигодовування, можна до 3-4 місяців.

Але на просторах інтернету, багато історій як відважні мами годували до пологів, а після і тандемом своїх малюків. Є серед них і випадки, коли малюки самі відмовлялися від маминого молочка. Тому тільки материнське серце, підкаже, як вчинити правильно. Отже, шановні читачі, я постаралася пояснити найважливіші моменти, в такій важливій і потрібній процесі, як відлучення від грудей малюка. Сподіваюся, тепер Вам буде простіше, визначиться і утвердиться у своєму намірі, щоб залишити не зіпсовані, а приємні спогади про цей період.

А ви можете, порекомендувати цю статтю знайомої матусі, яка на роздоріжжі і вона, зможе сказати «спасибі» за отриману інформацію. Чекаю ваших коментарів і сподіваюся, що хто-небудь з вас поділиться своїм досвідом у цьому питанні. Підписуйтесь на оновлення блогу, буде багато цікавого! Поки-поки! Здрастуйте дорогі. Сьогодні ми торкнемося з вами дуже цікаву тему — поговоримо про те, коли народжувати другу дитину. Я знаю багатьох матусь, які сумніваються, чи варто знову народжувати зараз або краще почекати?

Переживають з-за того, як відреагує первісток на появу в будинку братика або сестрички. Доброго дня шановні читачі мого блогу. У цій статті я розповім вам про те, як привчити малюка до горщика.

Адже саме ця проблема стосується безпосередньо кожного з батьків. Але для того щоб все пройшло максимально просто слід підійти до цієї непростої справи з усією відповідальністю. Доброго дня шановні читачі мого блогу. У цій статті я хочу обговорити з вами чудову новину для багатьох батьків, які зважилися на другого малюка – в 2017 році спеціальна програма допомоги сім'ям буде працювати! Звичайно ж, багато жінок сподівалися і цього чекали.

Але до якого терміну продовжили материнський капітал за другу дитину? Про те, який тепер розмір нарахування і то на що можна витратити капітал, а також про терміни дії програми я і розповім Вам в цій статті. Здравствуйте, мої дорогі! З вами на зв'язку Тетяна Сватова. Ось і настала календарна весна 2016 року.

Ще, звичайно, вона не сильно відчувається , принаймні у нас в Сибіру, але стан душі вже весняне. У голові рояться безліч планів, ідей і задумів на цей рік. Тому сьогодні я вирішила поділитися з Вами своїми думками щодо розвитку блога.

Отже плани розвитку блогу на 2016 рік.

Схожі статті:

 • Як правильно лікувати кашель у дитини?

  Кашель нерідко супроводжує недуг, який вражає органи дихання. Поява цієї ознаки свідчить про запальних процесах в трахеях, гортані і бронхах. В цих органах, знаходиться багато нервових...

 • Як правильно сповивати новонародженого дитини

  З-за відсутності особистого досвіду батьки новонародженого первістка всерйоз задаються питанням: чи обов'язково сповивати новонародженого малюка чи можна обійтися без пелюшок? Сьогодні медицина...

 • як правильно виконати пхо рани привушної слинної залози

  Змішана пухлина привушної слинної залози – доброякісне новоутворення, що розвивається із сукупності різних клітин, що входять до складу даного органу. Єдиним правильним методом лікування є...

 • Як правильно вибрати лубрикант

  Судячи по кількості пошукових запитів, людство активно тестує лубриканти. При цьому значна частина людства на блакитному оці вважає, що лубрикант – це взагалі будь-яка речовина, що...

 • Як правильно голити зону бікіні

  Вітаємо шановні жінки, дівчата. Напевно у вас з'явився або з'являвся таке питання як правильно голити зону бікіні в домашніх умовах бритвеним верстатом. Про те як це робити без болісно і без...