11 Симптомів, Що Вказують На Серйозні Проблеми З Серцем!

Серцевий напад б'є на поразку. Такий збій може призвести не тільки до інвалідності, але й до летального результату. І все тому, що серце постійно знаходиться в безперервній роботі, поставляючи органам кров. Як тільки відбувається збій припливу крові до серцевого м'яза (міокарду), виникає ішемічна хвороба серця (ІХС). Прояви можуть бути різними, починаючи від стенокардії і закінчуючи інфарктом.

А ось результати — сумні: саме ІХС є однією з причин смертності, а зона її поразки змушує визнавати це захворювання проблемою нашого століття. Однак запобігти його можна за 30 днів, звернувши увагу на ті сигнали, які посилає серце. Навіть якщо деякі з них виявляються нечасто, це вже привід замислитися над станом свого внутрішнього «акумулятора». Поява більш п'яти нападів на день вказує на термінову необхідність звернутися до лікаря.

Втома вказує на нестачу кровопостачання, а слабкість — на ризик інфаркту Почнемо з тих неясних проявів, які прийнято ігнорувати, приймаючи їх за хвилини слабкості. А адже саме вони є маркерами захворювання. Симптом № 1. Втома. Ви тільки встали з ліжка, а вже почуваєте себе розбитим.

Добралися до роботи і думаєте тільки про те, як би відпочити. А повертаєтеся з неї і зовсім виснаженим. І з кожним днем все більше відчуваєте, як накопичується втома. Тривожний симптом, що вказує на серцеву недостатність. Втома виникає через нестачу кровопостачання мозку, легенів і серця.

Симптом № 2. Слабкість. Багато хворих, що перенесли серцевий напад, зізнавалися, що незадовго до цього відчували таку слабкість, що не в змозі були утримати в руках аркуш паперу.Відчуття безсилля, яке характерно при грипі, є тривожним сигналом. Симптом вказує на ризик інфаркту міокарда найближчим часом. Симптом № 3. Перепади настрою.

Відчуття безпричинної тривоги відчували багато, перш ніж опинитися на лікарняному ліжку. Лікарі радять уважно ставитися до такого стану, оскільки воно є одним із найпоширеніших симптомів. Сильна тривога або навіть страх смерті може вказувати на наближення серцевий напад. Симптом № 4. Задишка.

Якщо підняття на третій поверх викликає сильну задишку, немов після годинного марафону, а невеликі фізичні навантаження супроводжуються браком повітря, — саме час звернутися до кардіолога. Задишка часто супроводжує серцевий напад і може викликати біль у грудях. Порушення кровотоку скорочує його надходження в легені, що викликає вкорочене дихання. Симптом № 5. Запаморочення. Для повноцінного функціонування мозок потребує рясному кровотоці.

Як тільки в мозок надходить недостатня кількість крові, це відбивається на стані всього організму. Інфаркти супроводжуються запамороченнями або втратою свідомості. Тому порушення серцевих ритмів дуже небезпечні. Симптом № 6. Холодний піт.

Він несподівано прошибає вас, коли ви просто сидите в кріслі і раптом починаєте покриватися краплями, немов тільки що дві години провели у спортзалі. Тривожний симптом, який вказує на наближення серцевого нападу. Симптом № 7. Прискорений пульс.

Рідкісні стрибки пульсу, як правило, не викликають тривогу лікарів. А ось нерегулярний або частий пульс, особливо якщо він супроводжується задишкою, запамороченням, слабкістю, — вказує на аритмію. Аритмія може стати причиною інфаркту чи навіть раптової смерті. Симптом № 8. Біль у грудях з'являється раптово і так само зникає.

Не дивно, що багато людей ігнорують такі прояви і не усвідомлюють всієї небезпеки положення. Спохвачуються, коли зона ураження поширюється на руки, спину, плечі. Найпоширеніший симптом, що вказує на наближення серцевого нападу. Симптом № 9. Набряклість. Набряки ніг, а також збільшення ваги не завжди є наслідком сидячого способу життя (хоча і його, безумовно, теж).

Однак серце також може подавати сигнали тривоги подібним способом. До них відноситься і втрата апетиту. Зайва рідина в організмі вказує на серцеву недостатність.

Кашель і розлад шлунка як маркери хворого серця Симптом № 10. Розлад шлунка. Біль і здуття живота, які можуть негативно позначитися на травленні і викликати неприйняття їжі, далеко не завжди є показником проблем шлунково-кишкового тракту. Тривожний симптом, який за своєю загрозу зіставимо з болем у серці і вказує на термінове лікування. Симптом № 11.

Кашель. Постійний кашель з'являється від накопиченої в легенях рідини. Іноді він супроводжується кривавої мокротою, що вказує на серйозність проблеми. Ще одним тривожним симптомом може стати свистяче дихання. Постійний кашель вказує на серцеву недостатність. PS.

Кардіологи запевняють, що кожен, хто розішле цей текст 10 людям, може бути впевнений: принаймні одне життя він врятував.

Схожі статті:

 • 8 симптомів, що вказують на можливі проблеми з нирками

  Нирки — надзвичайно важливий орган, який відповідає за фільтрацію «відходів» в крові і виведення їх через сечу. Звучить досить неймовірно , але нирки довжиною приблизно 30 см здатні крім...

 • 7 найпоширеніших симптомів, які говорять про проблеми ШКТ

  Проблеми з шлунком можуть грунтовно зіпсувати настрій і життя — хто стикався, наприклад, з раптовим нападом діареї, знає. А адже він може ще й хворіти, а це куди неприємніше. І різні болі...

 • Як зменшити вираженість симптомів менопаузи?

  Жінки у період менопаузи, як правило, скаржаться на такі симптоми, як припливи і нездатність схуднути, особливо зменшити жирові відкладення в області живота. Нове дослідження, результати якого...

 • Якими симптомами виявляється пухлина кишечника

  За статистикою від пухлин різних відділів кишечника помирають сотні тисяч людей на планеті. За частотою діагностування захворювання входить у трійку найпоширеніших ракових проявів. При цьому...

 • 11 симптомів панічного атаки

  Термін «панічна атака» з'явився в медицині нещодавно, отримавши популярність серед людей, далеких від світу медицини. Панічні атаки, симптоми яких проявляються у вигляді функціональних порушень...