Гнійний бурсит ліктьового суглоба вимагає негайного лікування

Гострі стани при суглобових захворюваннях вимагають негайного звернення до лікаря. Адже будь-яке зволікання може призвести до того, що буде потрібно значно інвазивне втручання, як наприклад, при лікуванні гнійного бурситу ліктьового суглоба. На ранніх стадіях можливо провести пункцію, а на більш пізніх – виключно висічення частини синовіальної сумки.

Один з найбільш незахищених суглобів – ліктьовий. Сухожилля та синовіальні сумки знаходяться під тонким шаром шкіри. Їх харчування різко обмежується при будь-яких запальних недугах. Таким чином, нескладно здогадатися, що перебіг будь-якої хвороби в цій області буде гострим і практично блискавичним.

Не варто також забувати про те, що перебіг гострого гнійного ліктьового бурситу відрізняється особливо швидким розвитком. Сильний набряк і підвищення температури шкірних покривів проявляються практично відразу. Буквально через кілька годин виникає загальне нездужання, піднімається загальна температура тіла, однак різких больових відчуттів усередині суглоба пацієнт не відчуває.

Одним з найбільш яскравих симптомів гострого гнійного бурситу суглоба ліктя є сильний набряк. Він розташовується прямо на поверхні ліктьової та є помірно рухома. Різко підвищується температура шкірних покривів навколо ураженого місця. Якщо стан викликано відкритою травмою, то з рани можливе виділення гнійного або серозного вмісту. Рухи рукою практично не ускладнені. Біль відчувається поруч із суглобом, всередині зчленування неприємних відчуттів людина не відчуває.

При диференціальній діагностиці важливо враховувати симптоматику гнійного артриту. Відмітна особливість – гостра сильний біль при русі рукою, коли при бурситі її бути не повинно. Єдина причина виникнення запалення – потрапляння хвороботворних мікроорганізмів у синовіальну сумку. Але, при цьому, встановити механізм потрапляння їх в стерильну бурсу виходить не завжди.

Важливо також звернути увагу на загальний тонус організму. Порушення нейрогуморального гомеостазу, дисбаланс гормонів, цукровому діабеті та аутоімунних захворюваннях, ризик розвитку подібних захворювань різко підвищується. У вигляді яскравої симптоматичної картини додаткове обстеження, крім огляду кваліфікованим фахівцем, як правило, не потрібно. Але якщо хвороба викликана великою травмою, то може знадобитися рентгенографія.

Лікувальні маніпуляції необхідно проводити якомога швидше. Операція при гнійному бурситі ліктьового суглоба неминуча. Однак тільки лікар може вирішити наскільки великим буде хірургічне втручання. І чи можливо лікування малоінвазивними методами. Пункція з відділенням гнійного вмісту можлива тільки на ранніх стадіях. На більш пізніх потрібно резекція частини синовіальної сумки або ж її повне видалення.

При своєчасному зверненні до лікаря прогноз сприятливий. Вже на другу добу необхідно приступати до реабілітації ліктя і відновлення рухів рукою. Якщо перебіг хвороби ускладнено додатковими загальними захворюваннями, то процес реабілітації може бути досить тривалим, особливо, якщо подібні стани були в анамнезі.

Якщо була проведена кваліфікована медична допомога, то рухи рукою відновляться практично повністю протягом 10-14 днів.

Схожі статті: