Як правильно дихати на сильному морозі?

Зима - це не тільки свята і розваги, але і морози. Від частого перебування на вулиці можна застудитися або отримати запалення легенів. Щоб убезпечити себе під час перебування на морозі, необхідно дотримуватися кількох важливих правил.

Адже виходити на вулицю все ж доведеться. Для тих, хто схильний до частих захворювань верхніх дихальних шляхів, медики рекомендують утриматися від перебування на сильному морозі. Але і для здорових людей прогулянка на холоді може негативно позначитися на здоров'ї. Холодне повітря більш розряджений, а це сприяє порушенню функціонування кровоносної системи: кров згущається і сповільнюється кровотік. Так само при різкому перепаді температури, коли ви виходите з теплого приміщення на мороз, організм може не впоратися з навантаженням.

В результаті можливі: задишка, біль, прояв серцевої недостатності. Основна причина запалень це вдихання холодного повітря. Він повинен максимально нагрітися до потрапляння в легені. Тому головне правило дихання дихайте через ніс. При цьому вдихи повинні бути уповільненими і короткими. Чим довше повітря буде проходити через носоглотку, тим він більше зігріється. Така поведінка можливо при температурі до 20 градусів морозу.

Якщо температура стає нижче, тоді носові пазухи зменшуються, і ви мимоволі починаєте дихати ротом, що веде до застуди. Але і тут важливо дотримуватися наступних порад. Не відкривайте рот широко. Необхідно зімкнути губи і залишити вузьку щілинку, щоб можна було дихати. Або витягайте губи у вигляді трубочки, і притискайте язик до піднебіння.

Так вам буде дихати легко, а головне безпечно. Вдихайте повітря маленькими порціями. Якщо відразу наповнити легені на повний обсяг, то це прямий шлях до їх запалення. Тому робіть звичайні і невеликі вдихи. При сильному морозі не варто робити якихось різких рухів, які зажадають від вас частого і глибокого дихання. Всі навантаження на тіло повинні бути помірними.

Якщо доводиться дихати проти вітру, то створюється додаткове збільшення темпу вдихання. Тому краще відвернутися від вітру або йти по ньому. При неможливості цього зробити, нахиліть голову і дихайте на низ або поставте долоню перед особою. Не варто виключати у запобіжних цілях утеплення.

Відкрита шия і грудна клітка будуть додатково охолоджувати повітря, що вдихається, як би ви не намагалися його зігріти короткими вдихами. Тому теплий шарф, який міцно затягнутий навколо шиї і повністю застебнута зимовий одяг врятує вас від хвороб і переохолодження. Разом з тим, не варто кутати лице в хустку або шарф. На тканини під час выдыхания збирається конденсат, який потім замерзає. Повітря, проходячи через лід ще більше охолоджується. У будь-якій ситуації зберігайте спокій.

Чим більше ви панікуєте, тим менше зігрівається повітря при вдиху. Якщо правильно дихати на сильному морозі, то можна уникнути хвороб і насолоджуватися зимовими днями. Будьте здорові!

Схожі статті: